Policjanci i strażacy uratowali przymarzniętego do tafli lodu łabędzia

Policjanci i strażacy uratowali przymarzniętego do tafli lodu łabędzia

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. policja.gov.plfot. policja.gov.pl

Czujność i troska o dobro nie tylko drugiego człowieka, ale także zwierząt, spowodowała, że I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie mł. insp. Arkadiusz Sylwestrzak przyczynił się do uratowania przymarzniętego do tafli lodu łabędzia. Komendant jadąc do pracy drogą krajową nr 53, na wysokości m. Trękusek, dostrzegł znajdującą się w oddali, na rozlewisku grupę łabędzi. Część tych ptaków sprawiała wrażenie jakby była przymarznięta do tafli lodu. Wezwano straż ze specjalistycznym sprzętem.

Wczoraj rano I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie mł. insp. Arkadiusz Sylwestrzak jadąc do pracy drogą krajową nr 53, na wysokości miejscowości Trękusek, dostrzegł znajdującą się w oddali, na rozlewisku grupę łabędzi. Część tych zwierząt sprawiała wrażenie jakby była przymarznięta do tafli lodu.

O swoim spostrzeżeniu poinformował oficera dyżurnego barczewskiego komisariatu policji, który na miejsce skierował patrol policji, aby potwierdził, czy faktycznie zagrożone jest życie zwierząt.

Na miejscu funkcjonariusze, z uwagi na kruchy lód i dużą odległość łabędzi od brzegu, wezwali straż pożarną ze specjalistycznym sprzętem. Strażacy, z pomocą policjantów, dostali się na środek rozlewiska, gdzie uwolnili przymarzniętego do lodu łabędzia.

Jak się okazało, pozostałe ptaki sprawiały wrażenie przymarzniętych do tafli lodu, gdyż siedziały w bezruchu przy swoim potrzebującym pomocy towarzyszu, tym samym ochraniając go. Uratowany łabędź, wraz ze swoimi współtowarzyszami, po zakończonej akcji, cały i zdrowy odleciał w bezpieczne miejsce. Cała akcja trwała ponad 2 godziny.

Źródło: KWP Olsztyn (ik/in)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Odbiór rozbudowanej szkoły i obserwatorium astronomicznego w Dywitach

Obserwatorium astronomiczne z obrotową kopułą, dwa nowe oddziały