Policjanci i strażacy uratowali przymarzniętego do tafli lodu łabędzia

Policjanci i strażacy uratowali przymarzniętego do tafli lodu łabędzia

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. policja.gov.plfot. policja.gov.pl

Czujność i troska o dobro nie tylko drugiego człowieka, ale także zwierząt, spowodowała, że I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie mł. insp. Arkadiusz Sylwestrzak przyczynił się do uratowania przymarzniętego do tafli lodu łabędzia. Komendant jadąc do pracy drogą krajową nr 53, na wysokości m. Trękusek, dostrzegł znajdującą się w oddali, na rozlewisku grupę łabędzi. Część tych ptaków sprawiała wrażenie jakby była przymarznięta do tafli lodu. Wezwano straż ze specjalistycznym sprzętem.

Wczoraj rano I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie mł. insp. Arkadiusz Sylwestrzak jadąc do pracy drogą krajową nr 53, na wysokości miejscowości Trękusek, dostrzegł znajdującą się w oddali, na rozlewisku grupę łabędzi. Część tych zwierząt sprawiała wrażenie jakby była przymarznięta do tafli lodu.

O swoim spostrzeżeniu poinformował oficera dyżurnego barczewskiego komisariatu policji, który na miejsce skierował patrol policji, aby potwierdził, czy faktycznie zagrożone jest życie zwierząt.

Na miejscu funkcjonariusze, z uwagi na kruchy lód i dużą odległość łabędzi od brzegu, wezwali straż pożarną ze specjalistycznym sprzętem. Strażacy, z pomocą policjantów, dostali się na środek rozlewiska, gdzie uwolnili przymarzniętego do lodu łabędzia.

Jak się okazało, pozostałe ptaki sprawiały wrażenie przymarzniętych do tafli lodu, gdyż siedziały w bezruchu przy swoim potrzebującym pomocy towarzyszu, tym samym ochraniając go. Uratowany łabędź, wraz ze swoimi współtowarzyszami, po zakończonej akcji, cały i zdrowy odleciał w bezpieczne miejsce. Cała akcja trwała ponad 2 godziny.

Źródło: KWP Olsztyn (ik/in)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Olsztyn – Wybory samorządowe 2018. Trwa liczenie głosów [AKTUALIZACJA]

21 października punktualnie o godz. 21.00 zakończyło się