Policjanci i strażacy odnaleźli zaginionego 7-latka

Policjanci i strażacy odnaleźli zaginionego 7-latka

- Kategoria: Na sygnale
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu / fot. KMP OlsztynZdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu / fot. KMP Olsztyn

Zaledwie dwie godziny trwały poszukiwania 7-latka, który podczas spaceru z babcią i swoją matką w pewnym momencie zniknął im z oczu. Gdy poszukiwania na własną rękę nie przyniosły rezultatu kobiety powiadomiły służby ratunkowe. Na szczęście po zaledwie dwóch godzinach poszukiwań, chłopiec został odnaleziony. Mokrego i wyziębionego chłopca funkcjonariusze przekazali pod opiekę lekarzy.

Wczoraj (10.09.17 r.) około godziny 16:00 Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratunkowego przekazało policjantom informację o zaginięciu 7-latka. Podczas spaceru z babcią i swoją matką chłopiec w pewnym momencie zniknął im z oczu. Po kilkudziesięciu minutach poszukiwań na własną rękę kobiety powiadomiły służby ratunkowe.

Już po otrzymaniu zgłoszenia, komendant Komisariatu Policji w Barczewie w związku z zaginięciem ogłosił alarm dla całej jednostki. Do poszukiwań natychmiast przyłączyło się ponad 20 policjantów z Barczewa i Olsztyna, a także 15 strażaków z PSP Olsztyn i OSP Butryny. Szybka reakcja i zaangażowanie do poszukiwań odpowiedniej ilości funkcjonariuszy zaowocowało odnalezieniem chłopca po niespełna dwóch godzinach od zaginięcia.

Mokry i wyziębiony 7-latek został zauważony na jednym z pól kilkaset metrów od najbliższych zabudowań w miejscowości Bałdy. Funkcjonariusze udzielili chłopcu niezbędnej pomocy i wezwali na miejsce karetkę pogotowia, którą chłopiec został przewieziony na obserwację do szpitala w Olsztynie. Na szczęście tym razem nic poważnego się nie stało.

Policjanci apelują przede wszystkim do rodziców i opiekunów osób nieletnich o wzmożoną uwagę. Nie zapominajmy, że to my mamy obowiązek pilnować swoje dziecko, a nie dziecko ma pilnować nas.

Koordynatorzy działań poszukiwawczych już po raz kolejny dziękują strażakom, którzy dzięki pełnemu zaangażowaniu i wsparciu przyczynili się do szybkiego odnalezienia zaginionego 7-latka.

Źródło: KWP Olsztyn (Rp/kw)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Podpisano umowę na dostawę do Olsztyna nowych tramwajów

 Dziś (18 lipca) w Urzędzie Miasta została podpisana