Podwykonawca ukradł elektronarzędzia z budowy. Został zatrzymany

Podwykonawca ukradł elektronarzędzia z budowy. Został zatrzymany

- Kategoria: Na sygnale
0

policja

Zarzut kradzieży usłyszał 43-letni Michał D. Mężczyzna, zatrudniony jako podwykonawca, z pomieszczenia, które remontował ukradł elektronarzędzia o wartości 2 tys. zł. Podejrzany przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył obszerne wyjaśnienia. W przeszłości sprawca nie był karany. Kodeks karny za powyższe przewiduje karę nawet 5 lat pozbawienia wolności.
Do kradzieży doszło w czasie długiego weekendu majowego br. Przedsiębiorca, który otrzymał zlecenie remontu hali produkcyjnej na terenie Olsztyna, zatrudnił  podwykonawców, by terminowo wywiązać się z kontraktu. Jednym z nich był świadczący usługi budowlane 43-letni Michał D. Mężczyzna  zrealizował powierzoną pracę i otrzymał stosowne wynagrodzenie. Jednak zapłata okazała się być niewystarczająca dla 43-latka, który  z miejsca budowy ukradł elektronarzędzia.

O kradzieży młota elektrycznego i szlifierki funkcjonariuszy powiadomił przedsiębiorca, który wycenił sprzęt na 2 tys. zł.

Funkcjonariusze z olsztyńskiej komendy, mając zgromadzony materiał dowodowy, w środę 4 czerwca br. zatrzymali podejrzanego Michała D. W mieszkaniu  43-latka policjanci zabezpieczyli skradzione przedmioty. Wczoraj mężczyzna złożył obszerne wyjaśnienia i przyznał do zarzucanego mu czynu. Sprawca nie był w przeszłości karany. Kodeks karny za przestępstwo kradzieży  przewiduje karę nawet 5 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: KWP Olsztyn

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

W sobotę otwarcie Aquasfery. Zobacz na jakich zasadach będzie można korzystać z basenów

W sobotę, 6 czerwca 2020 roku o godz.