Podpisano umowę na wykonanie dokumentacji kolejnych torowisk

Podpisano umowę na wykonanie dokumentacji kolejnych torowisk

- Kategoria: Wiadomości
2

towarowa-tory

Wielkimi krokami zbliża się zakończenie prac związanych z budową tramwajowego torowiska. Jednak władze miasta już myślą o rozwoju szynowego transportu. Dzisiaj (6 października) w olsztyńskim ratuszu została podpisana umowa na przygotowanie wymaganej dokumentacji.

Chcielibyśmy, aby połączenia tramwajowe zamykały się w pewnej pętli – tłumaczy prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. – Trasa przebiegałaby przez osiedla mieszkaniowe oraz tam, gdzie jest największe natężenie ruchu i pasażerów. To miałoby służyć przede wszystkim ograniczeniu transportu indywidualnego oraz modernizacji i rozwojowi transportu publicznego.

Podpisana umowa dotyczy przygotowania projektów, studium wykonalności inwestycji, dokumentów wymaganych do zdobycia dofinansowania zadania oraz realizacji prac. Wiemy też którędy mogłyby być poprowadzone nowe torowiska.

Z Jarot tramwaj jechałby w kierunku ul. Krasickiego – wyjaśnia Piotr Grzymowicz. – Później do Michelin, a stamtąd al. Piłsudskiego do Dworcowej i do spięcia u zbiegu z Towarową. Oczywiście przygotowana propozycja będzie wielowariantowa, a najlepsze rozwiązanie wybierzemy w drodze konsultacji.

Zadanie ma zrealizować dobrze znane w Olsztynie Biuro Projektów Budownictwa Komunalnego. Gdańska spółka odpowiada m.in. za zaprojektowanie przebiegu ul. Towarowej do obwodnicy oraz połączenia parków Centralnego z Podzamczem, przebudowy mostu św. Jakuba oraz plant.

Współpraca z przedstawicielami ratusza jest życzliwa i niezwykle rzeczowa – mówił prezes Biura Projektów Budownictwa Komunalnego, Jan Tadeusz Kosiedowski. – Natomiast co do transportu szynowego, biuro realizuje sporo takich zadań. Ostatnio oddana została 5-kilometrowa linia w Gdańsku, a także szybki tramwaj w Szczecinie. Poza tym projektujemy połączenie tramwajowe na Woli w Warszawie.

Najwcześniej, bo pod koniec kwietnia następnego roku mają być gotowe koncepcje przebiegu nowych torowisk. Tymczasem do końca września dokumenty niezbędne do złożenia wniosku o unijne dofinansowanie. Podpisana umowa ma wartość 4,2 mln złotych.

Źródło: UM Olsztyna

2 Komentarze

  1. Grafoman

    Widzę że Pan Prezydent już sam zdecydował o przebiegu linii, i znowu będzie ta sama akcja co przy pierwszej – czyli błąd na błędzie. Autorytaryzm się skończył, kolejne wybory wygra ktoś kto kocha to miasto.

  2. Konsultacji? Takich samych jak dotychczas panie Grzymowicz?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Nieletni zniszczyli zaparkowany samochód

Olsztyńscy policjanci zatrzymali czterech nastolatków, podejrzewanych o zniszczenie