Podpalacz śmietników wpadł w ręce policji

Podpalacz śmietników wpadł w ręce policji

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. KWP Olsztynfot. KWP Olsztyn

Kryminalni z Komisariatu Policji w Barczewie zatrzymali 24-letniego mieszkańca miasta podejrzanego o podpalenie kilku śmietników. Straty, jakie spowodował to ponad 2.000 złotych. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

W miniony piątek do Komisariatu Policji w Barczewie wpłynęło zawiadomienie o zniszczeniu kilku śmietników na terenie miasta. Sprawca bądź sprawcy podpalili pojemniki powodując straty o łącznej wartości ponad 2.000 złotych.

Kryminalni natychmiast zajęli się wyjaśnianiem okoliczności tych zdarzeń. Na podstawie uzyskanych informacji oraz biorąc pod uwagę porę, a także sposób działania sprawcy typowali osoby, które mogły mieć związek z tymi zdarzeniami. Szereg czynności, które wykonali doprowadziły ich do 24-letniego mieszkańca Barczewa. Mężczyzna został zatrzymany. Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu łącznie 5 zarzutów: 4 zniszczenia mienia oraz 1 usiłowania zniszczenia mienia. Mężczyzna przyznał się i złożył wyjaśnienia. Jak tłumaczył, nie zdawał sobie sprawy z konsekwencji swojego zachowania. Jak dodał, za każdym razem znajdował się pod wpływem alkoholu. Wyraził skruchę i przeprosił za swoje zachowanie.

Dziś 24-latek został przewieziony do prokuratury. Policjanci wnioskują o zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego w postaci policyjnego dozoru.

Za popełnione przestępstwo mieszkańcowi Barczewa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Olsztyn (ab/in)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Podpisano umowę na dostawę do Olsztyna nowych tramwajów

 Dziś (18 lipca) w Urzędzie Miasta została podpisana