Podczas widzenia w areszcie chciał przekazać swojemu koledze ponad 400 zakazanych tabletek

Podczas widzenia w areszcie chciał przekazać swojemu koledze ponad 400 zakazanych tabletek

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. policja.gov.plfot. policja.gov.pl

200 sztuk białych tabletek, 200 niebieskich oraz 27 beżowych kapsułek chciał w paczce przekazać 27-letni mieszkaniec Olsztyna osadzonemu w areszcie śledczym koledze. Wstępne badania narkotestem wykazały, że w specyfikach znajdują się substancje zakazane. Teraz pomysłowemu 27-latkowi może grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (25.06.2018) po godz. 10:00 do oficera dyżurnego olsztyńskiej jednostki zadzwonili funkcjonariusze oddziału Aresztu Śledczego w Olsztyna, którzy przekazali mu informację, że 27-letni mężczyzna w paczce z ubraniami, podczas widzenia, próbował przekazać jednemu z osadzonych podejrzane tabletki. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci, którzy zatrzymali 27-letniego mieszkańca Olsztyna, a wraz z nim podejrzaną paczkę. W paczce z ubraniami, która miała trafić do jednego z osadzonych policjanci znaleźli 200 sztuk tabletek koloru niebieskiego, 200 tabletek koloru białego i 27 kapsułek w kolorze beżowym.

Policjanci zabezpieczyli łącznie 427 tabletek. Wstępne badanie narkotestem wykazało obecność substancji zakazanych. W trakcie zatrzymania 27-latek był nietrzeźwy, miał prawie pół promila alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu, zostanie on przesłuchany na okoliczności wejścia w posiadanie zakazanych specyfików. Mężczyzna będzie musiał również wytłumaczyć się z próby przemycenia znacznej ilości tabletek na teren aresztu, w którym przebywał jego kolega. Zgodnie z prawem może grozić mu kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Olsztyn (rp/tm)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Odbiór rozbudowanej szkoły i obserwatorium astronomicznego w Dywitach

Obserwatorium astronomiczne z obrotową kopułą, dwa nowe oddziały