Pod wędkarzem załamał się lód

Pod wędkarzem załamał się lód

- Kategoria: Na sygnale
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstuZdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

W minioną niedzielę mężczyzna wszedł na lód na jeziorze Bajtkowskim, który niestety pod jego ciężarem załamał się.  51-letni wędkarz spędził w lodowatej wodzie kilkadziesiąt minut czekając na pomoc służb. Mężczyzna w stanie głębokiej hipotermii został przewieziony do szpitala

O dużym szczęściu może mówić z kolei 51-letni wędkarz, pod którym załamał się lód na jeziorze Bajtkowskim. Informację o zdarzeniu policjanci otrzymali w niedzielę około godz. 13:30. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci, funkcjonariusze straży pożarnej oraz załoga karetki pogotowia ratunkowego. Tam okazało się, że mężczyzna znajdował się w odległości około 200 metrów od linii brzegowej i trzymał się tafli lodu.

Jak ustalono, mężczyzna przebywał w wodzie około 30-40 minut. Dostanie się do niego było bardzo trudne, gdyż lód był kruchy i pękał przy próbie dotarcia do wędkarza. Strażacy przy użyciu specjalistycznego sprzętu przetransportowali mężczyznę do brzegu i przekazali załodze ratownictwa medycznego. 51-latek przytomny, ale w stanie głębokiej hipotermii został przewieziony do szpitala

Apelujemy o ostrożność i rozwagę. Pamiętajmy, że wchodzenie na lód i ślizganie się po zamarzniętych jeziorach, stawach czy rozlewiskach jest szczególnie niebezpieczne. Nigdy nie znamy grubości lodu, poza tym w różnych miejscach mogą znajdować się przeręble. Takie zabawy już wielokrotnie kończyły się tragicznie. Rozpoczęły się ferie. W okresie tym szczególnie musimy zadbać o bezpieczny wypoczynek dzieci i młodzieży. Zachęcajmy najmłodszych by korzystały ze specjalnie przygotowanych, profesjonalnych lodowisk lub innych zimowych atrakcji – informują policjanci.

Źródło: KWP Olsztyn/własne

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Niszczyli świąteczne ozdoby – wypatrzył ich operator monitoringu [VIDEO]

Dziś w nocy kamery monitoringu miejskiego uchwyciły dwóch