Pochwalmy się regionalnymi pamiątkami. Trwa przyjmowanie zgłoszeń do konkursu

Pochwalmy się regionalnymi pamiątkami. Trwa przyjmowanie zgłoszeń do konkursu

- Kategoria: Wiadomości
1

2019r. I miejsce - Skrzynia wianna z posagiem - autor Eleonora Toś

Ideą konkursu „Pamiątka regionu Warmii i Mazur” jest wyróżnienie oryginalnych przedmiotów, które jednoznacznie kojarzą się z Warmią i Mazurami oraz stanowią atrakcyjną pamiątkę z wizyty w naszym regionie.

Pamiątki są ważnym elementem promocji województwa, kreują jego pozytywny wizerunek. Muszą nawiązywać do atrakcji i tradycji Warmii i Mazur oraz czerpać inspiracje z ich kultury ludowej, historii i przyrody.

Nasz region może pochwalić się unikatowymi walorami, które koniecznie musimy wyeksponowaćtłumaczy Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa. – Dzięki tej inicjatywie staramy się docenić artystów oraz wszystkich dostrzegających piękno naszego województwa. Bardzo trudno jest bowiem stworzyć przedmiot, który odzwierciedla charakter zróżnicowanego pod różnymi względami regionu. Poszczególne pamiątki trafiają następnie nie tylko do turystów, ale cieszą się wielką popularnością również wśród naszych mieszkańców.

Technika wykonania prac jest dowolna, może to być m.in. rzeźba, płaskorzeźba, grafika, wyrób plecionkarski, kowalski czy innej dziedziny rękodzieła artystycznego.

Laureaci otrzymają nagrody pieniężne w łącznej kwocie 10 tys. zł. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 czerwca 2020 roku, natomiast ostateczne rozstrzygnięcia poznamy w terminie do 20 sierpnia 2020 roku.

Przedsięwzięcie jest organizowane przez samorząd województwa warmińsko-mazurskiego od 2007 roku.  W ubiegłym roku na konkurs wpłynęło blisko 60 prac z całej Polski. Pierwsze miejsce zajęła pamiątka „Skrzynia wianna z posagiem” autorstwa Eleonory Toś z Kaflarni Warmińskiej.

Więcej informacji o tegorocznej inicjatywie na stronie internetowej https://warmia.mazury.pl/turystyka-i-promocja/aktualnosci/5339-pochwalmy-sie-regionalnymi-pamiatkami

1 Komentarz

  1. Niepewny

    Szczerzę zaczynam wątpić w prawdziwość tego konkursu, pomimo braku uczestnictwa w nim.
    Wystarczy chwilę czasu aby sprawdzić że co roku wygrywają te same osoby, pomimo, jak sam samorząd pisze, napływu setek prac, k toś tutaj albo ma jakiś wpływ na ocenę jury które jak już wspomniałem ma dość specyficzny i jednobarwny gust. Social media jak i sam internet to dobra rzecz, ale czy na pewno. Pozdrawiam

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Masz objawy koronawirusa? Sprawdź, co robić w takiej sytuacji!

Wysoka gorączka, kaszel, duszności, utrata węchu lub smaku