Pobili studenta pod kortowskim klubem. Usłyszeli zarzuty

Pobili studenta pod kortowskim klubem. Usłyszeli zarzuty

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. policja.gov.plfot. policja.gov.pl

Olsztyńscy policjanci zatrzymali dwóch sprawców pobicia, do którego doszło pod jednym z klubów studenckich w olsztyńskim Kortowie. Poszkodowany student doznał obrażeń wymagających leczenia ponad tydzień. 20-latek i jego o 3 lata starszy kolega już usłyszeli zarzuty. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłą środę (27/28.06.2018) w nocy, ok godz. 2:00 oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o pobiciu mężczyzny pod jednym ze studenckich klubów w olsztyńskim Kortowie. Na miejsce natychmiast został wysłany patrol interwencyjny, który zatrzymał jednego ze sprawców, 23-letniego mężczyznę. Mieszkaniec miasteczka studenckiego został przebadany na zawartość alkoholu – miał w organizmie ponad promil alkoholu. Jak się okazało podszedł do o rok młodszego mężczyzny i bez powodu zaczął uderzać go po głowie pięściami oraz kijem, który wyglądał jak kij baseballowy. Po chwili podbiegł jego kolega, który również zaczął uderzać 22-latka, po czym uciekł.

Funkcjonariusze z wydziału zajmującego się zwalczaniem przestępczości przeciwko życiu bardzo dokładnie przeanalizowali monitoring, a następnie ustalili, kim był drugi napastnik. Już następnego dnia został zatrzymany. Był nim 20-letni mieszkaniec Olsztyna. Poszkodowany mieszkaniec miasteczka studenckiego doznał uszkodzenia zęba i stłuczenia nosa.

Dzięki sprawnym działaniom policji, dwójka napastników nie pozostała bezkarna – usłyszeli już zarzut pobicia wspólnie i w porozumieniu ze spowodowaniem obrażeń ciała. Za popełnienie tego przestępstwa kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 5.

źródło: KWP Olsztyn (ik/rj)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Odbiór rozbudowanej szkoły i obserwatorium astronomicznego w Dywitach

Obserwatorium astronomiczne z obrotową kopułą, dwa nowe oddziały