Pobierał zaliczki za sprowadzenie pojazdów zza granicy i nie wywiązywał się z umowy. Został tymczasowo aresztowany

Pobierał zaliczki za sprowadzenie pojazdów zza granicy i nie wywiązywał się z umowy. Został tymczasowo aresztowany

- Kategoria: Na sygnale
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstuZdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania wobec 38-letniego mieszkańca gminy Barczewo. Mężczyzna pobierał zaliczki za sprowadzenie pojazdów zza granicy i nie wywiązywał się z umowy. Oszukał swoich klientów na łączną kwotę kilkuset tysięcy złotych.

Sprawa rozpoczęła się kilka lat temu. Wówczas na policję zgłosiły się osoby oszukane przez mechanika. Pokrzywdzeni byli klientami 38- latka. Podczas napraw samochodów proponował im kupno nowych, lepszych, sprowadzonych zza granicy. Zachęceni ofertą oraz okazyjną ceną wpłacali mu zaliczki lub pełną kwotę zakupu nowego auta. Wówczas nic nie wskazywało na to, że mogą zostać oszukani – Radosław T. wydawał im pokwitowanie przekazania pieniędzy na którym widniała data odbioru nowego pojazdu.

Kiedy termin odbioru mijał 38-latek zbywał swoich klientów. Wymyślał różne wymówki. Twierdził, że samochód się zepsuł, opóźnił się transport czy pojawiły się problemy z rejestracją pojazdu. Zdarzało się, że próbował wyłudzić od klientów kolejne pieniądze na naprawę lub rejestrację auta.

Przeciwko Radosławowi T. policjanci z Komisariatu Policji w Olsztynie prowadzili dwa postępowania, które zakończyły się aktami oskarżenia. Obecnie prowadzone jest trzecie postępowanie przeciwko niemu. Mężczyzna nie stawiał się na wezwania funkcjonariuszy. W związku z czym został zatrzymany. Usłyszał 12 zarzutów oszustwa. Policjanci wraz z prokuratorem wnioskowali o tymczasowe aresztowanie 38-latka. W tym tygodniu sąd przychylił się do ich wniosku. Podejrzany najbliższe 3 miesiące spędzi za kratkami.

Źródło: KMP Olsztyn (ab)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Niszczyli świąteczne ozdoby – wypatrzył ich operator monitoringu [VIDEO]

Dziś w nocy kamery monitoringu miejskiego uchwyciły dwóch