Plener fotograficzny „Źródła rzeki Łyny”

Plener fotograficzny „Źródła rzeki Łyny”

plener-fotograficzny

Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie Fotograficzne BLUR wraz z Łyńskim Centrum Rozwoju „AŁNA” w Nidzicy zapraszają na plener fotograficzny „Źródła rzeki Łyny”.

Plener odbędzie się w sobotę, 12 kwietnia o godzinie 16:00. Zbiórka na parkingu w Łynie. Na godzinę 19 organizatorzy przewidują ognisko w Łyńskim Młynie.

Źródła rzeki Łyny to jeden z najbardziej malowniczych terenów źródliskowych na Pojezierzu Mazurskim. Utworzony w 1950 roku rezerwat krajobrazowy zajmuje teren ok. 121 hektarów i ma na celu zachowanie procesów erozji wstecznej. Ciekawymi fotograficznie obiektami oprócz samych źródeł są młyn wodny i staw młyński.

Rezerwat zaś to dolina z licznymi, wysokimi wąwozami pokryta lasem olchowym i sosnowym. Gatunkowo występuje tu łęg jesionowo-olszowy i bór sosnowy z wieloma gatunkami paproci i mszaków. Same źródła mają w większości typ wysięków które szybko tworzą wartko płynące, płytkie i piaszczyste strumienie.

Na terenach pojeziernych to dość rzadko spotykane krajobrazy, warto więc wziąć w rękę aparaty i statywy. Jeśli pogoda dopisze i uda nam się uchwycić piękno rezerwatu, planujemy realizację wystawy poplenerowej.

Zgłoszenia do udziału w plenerze: wyrzykus@gmail.com z tematem maila „Plener u źródeł Łyny”.plener-fotograficzny-plakat

Organizatorzy:

Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie Fotograficzne BLUR – Michał Osęka, Piotr Wyrzykowski

Łyńskie Centrum Rozwoju „AŁNA” w Nidzicy – Bartosz Wolszczak

 

Źródło: WMSF-BLUR

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Podium dla olsztyniaka na Węgrzech w Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostwach Polski połączonych z Pucharem Europy

Podobnie jak w każdej innej dyscyplinie sportowej na