Plany budżetowe Olsztyna na 2018 rok

Plany budżetowe Olsztyna na 2018 rok

- Kategoria: Wiadomości
0

ratusz

Rozbudowa transportu publicznego, inwestycja w edukację i bezpieczeństwo. W poniedziałek (20 listopada) zaprezentowany został projekt budżetu miasta Olsztyna na 2018 rok.

– Największa część budżetu, ponad 414 mln zł, przeznaczona jest na oświatę – mówił prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. – Wydatki na edukację stanowią ponad 30 proc. wszystkich wydatków.

Zgodnie z przedstawionym projektem budżetu znaczna część, bo ponad 26 proc., wydatków ogólnych ma być przeznaczona na rozwój transportu i łączność. W tej dziedzinie miasto planuje budowę kolejnej linii tramwajowej, zakup nowego taboru autobusowego oraz rozszerzenie systemu ITS.

Duży nacisk położony jest także na bezpieczeństwo. Za ok. 35 mln zł w Olsztynie powstanie Regionalne Centrum Bezpieczeństwa, które swoim działaniem obejmie nie tylko miasto, ale i powiat. Przyszły rok nie obejdzie się bez inwestycji drogowych, które będą kontynuacją rozpoczętych w tym roku przedsięwzięć mających na celu przyłączenie Olsztyna do obwodnicy. Miasto chce zadbać również o efektywność energetyczną budynków użyteczności publicznej.

Oprócz dużych inwestycji, na budżet składają się mniejsze, aczkolwiek nie mniej ważne pozycje. Za pieniądze z przyszłorocznego budżetu miasto chce tworzyć enklawy zieleni, w planach jest m.in. utworzenie parku kieszonkowego między ul. Partyzantów a ul. Dąbrowszczaków, czy rewitalizacja skweru między ul. Kościuszki a pl. Pułaskiego. Przygotowuje też kolejne dopłaty do wymiany pieców, z tych starych węglowych na nowoczesny i przyjazny środowisku system ogrzewania. Swoją kontynuację w 2018 roku będzie miał też miejski program „Podwórka z natury”.

Prezentacja dot. projektu budżetu na 2018 rok dostępna TUTAJ

Źródło: UM Olsztyna

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Pobił 55-latka, wrzucił go do bagażnika, a następnie utopił w stawie. Usłyszał zarzut zabójstwa

Policjanci zatrzymali 27-letniego mieszkańca gminy Biała Piska podejrzanego