PitStop w Olsztynie: za darmo skontrolują stan techniczny samochodów

PitStop w Olsztynie: za darmo skontrolują stan techniczny samochodów

pitstop-2019

Bezpłatna kontrola stanu technicznego samochodów i konsultacje z fachowcami, a to wszystko w ramach wydarzenia promującego bezpieczeństwo drogowe. W najbliższą sobotę 25 maja do Olsztyna zawita ekipa ProfiAuto PitStop, aby udzielić tamtejszym kierowcom informacji na temat kondycji ich pojazdów i zachęcić do regularnych kontroli stanu technicznego auta.

ProfiAuto PitStop to bezpłatna akcja, która każdego roku odbywa się w kilkudziesięciu miastach w całej Polsce. W Olsztynie pojawi się z inicjatywy sklepu motoryzacyjnego Profi Automotive. Stan techniczny swojego auta będzie można sprawdzić na parkingu przy Auchan, al. Sikorskiego 2B, w godzinach od 10 do 16.

– W mobilnym punkcie serwisowym robimy przegląd układów i części, które bezpośrednio przekładają się na bezpieczeństwo i komfort jazdy. W ramach akcji sprawdzamy, jak wygląda zawieszenie, kontrolujemy akumulator, ciśnienie i stan bieżników opon, oświetlenie czy wycieraczki. Zwracamy też uwagę na jakość płynów eksploatacyjnych. Badamy temperaturę wrzenia płynu hamulcowego oraz krzepliwość płynu chłodniczego. Jak sama nazwa akcji wskazuje, całość odbywa się ekspresowo i profesjonalnie – mówi Mariusz Maksym, ekspert techniczny ProfiAuto.

Tylko w ubiegłym roku podczas akcji PitStop mechanicy ProfiAuto Serwis sprawdzili kondycję blisko 6500 aut, a ponad 2100 kierowców zgodziło się anonimowo udostępnić wyniki przeglądów ich samochodów na potrzeby corocznego zestawienia. Więcej niż połowa pojazdów wymagała wizyty w warsztacie w celu usunięcia usterek. To pokazuje, jak wiele jest jeszcze do zrobienia w zakresie uświadamiania kierowcom relacji pomiędzy stanem technicznym samochodu a bezpieczeństwem na drogach.

– Bez względu na to, czy jeździmy w dłuższe trasy czy tylko na zakupy lub do pracy, powinniśmy sprawdzać stan swoich samochodów. Bezpieczeństwo podczas jazdy to priorytet. Nie ma do tego lepszej okazji niż akcja PitStop, gdzie taką kontrolę można przeprowadzić całkowicie za darmo. Nasi fachowcy chętnie odpowiedzą na pytania lub rozwieją ewentualne wątpliwości. Dlatego zachęcamy kierowców do udziału w bezpłatnej akcji PitStop i konsultacji z naszymi specjalistami – mówi Agata Niebrzydowska z Profi Automotive, sklepu motoryzacyjnego należącego do sieci ProfiAuto.

Poza profesjonalnym formularzem z przeprowadzonej kontroli, każdy uczestnik wydarzenia otrzyma również motoryzacyjny upominek. Organizatorami akcji PitStop są: marka ProfiAuto, sklep motoryzacyjny Profi Automotive, firmy ATE, Denso, Eni, MANN-FILTER, Osram, Valeo oraz Varta.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Masz objawy koronawirusa? Sprawdź, co robić w takiej sytuacji!

Wysoka gorączka, kaszel, duszności, utrata węchu lub smaku