Piotr Grzymowicz ponownie prezydentem Olsztyna

Piotr Grzymowicz ponownie prezydentem Olsztyna

- Kategoria: Wiadomości
2

grzymowicz-piotr

W niedzielę 4 listopada 2018 roku odbyła się druga tura wyborów samorządowych w Olsztynie. Prezydentem Olsztyna ponownie został Piotr Grzymowicz.

Druga tura wyborów prezydenckich odbywała się w pięciu miastach wojewódzkich: Gdańsku, Kielcach, Krakowie, Olsztynie i Szczecinie. W Olsztynie do II tury przeszło dwóch kandydatów tj. dotychczasowy prezydent Piotr Grzymowicz – 24 758 głosów (33,78%) i Czesław Jerzy Małkowski, który w pierwszej turze uzyskał 22 465 głosów (30,66%). Wybór pomiędzy dwoma kandydatami był powtórką z wyborów w 2010 i 2014 roku.

Według oficjalnych wyników z Obwodowych Komisji Wyborczych prezydentem Olsztyna ponownie został Piotr Grzymowicz, który w drugiej turze otrzymał 34 444 głosów (54%), podczas gdy jego kontrkandydat Czesław Jerzy Małkowski 28 791. głosów (46%).

Uprawnionych do głosowania było 131 689 osób. Oddano 63 235 (46%) ważnych głosów. 

Frekwencja wyborcza wyniosła 47,45%.

2 Komentarze

  1. Byłem dzisiaj na głosowaniu i jeden starszy Pan powiedział na głos prawdę o olsztyńskich wyborach: „jakim fatalnym prezydentem musi być Grzymowicz, że już drugi raz dorównuje mu człowiek oskarżony o gwałt”. To tylko świadczy o Grzymowiczu, ten człowiek powinien się wstydzić, bo mieszkańcy mają dosyć tego nieudacznika budowlanego, którego każda inwestycja to opóźnienia, problemy i chaos! Podczas rządów Grzymowicza do Olsztyna nie przybył ŻADEN znaczący inwestor, który stworzyłby nowe NORMALNE miejsca pracy – normalne czyli nie w galerii handlowej, biedronce ,stonce, stokrotce za 1700 zł, na umowę śmieciową i dla studenta. Gdy popatrzymy na miasto oddalone tylko o 170km od nas, na Gdańsk to w ciągu ostatnich 3 lat zainwestowały tam dziesiątki światowych firm m.in Bayer,State Street, Thyssen Krupp, Intel itd. „Olsztyn ogród” – miasto dla starych babć i dziadków… takimi wyborcami łatwiej sterować i ich straszyć Małkowskim, jak to miało miejsce w ulotkach Grzymowicza, które wrzucano do skrzynek. Wygrał człowiek, który nie miał żadnych argumentów, a które to przekonałyby mieszkańców.

    1. Jednak przekonał mieszkańców

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Ostrzelał samochód z wiatrówki, bo był źle zaparkowany

Kryminalni z Morąga zatrzymali 23 – latka, który