Piotr Grzymowicz: „Już dziś widać, że parki będą wizytówką Olsztyna”

Piotr Grzymowicz: „Już dziś widać, że parki będą wizytówką Olsztyna”

- Kategoria: Wiadomości
0

20140829-084428.jpg

Piotr Grzymowicz, Prezydent Olsztyna w najnowszym wpisie na swoim blogu odniósł się do olsztyńskich parków oraz do sprawy reliktów przed Wysoką Bramą.

Parki coraz bardziej dominują w krajobrazie Olsztyna, nie tylko z powodu ich liczby, ale przede wszystkim urody. A ten rok, to już wyjątkowa parkowa obfitość.Niedawno cieszyliśmy się zbudowanym od podstaw Parkiem Centralnym, który z każdym dniem zdobywa serca olsztynian, a właśnie w tych dniach zniknęły płoty ze zrewaloryzowanej, północnej części parku Podzamcze, ciągnącej się wzdłuż ulicy Nowowiejskiego. Myślę, że kiedy zakończy się „organizacyjny zgiełk” wokół końca wakacji oraz początku roku szkolnego, przyjdzie pora żeby i na tej części zainaugurować działalność parkowo-artystyczną. Dobrą datą byłby na przykład koniec kalendarzowego lata, bo to jeszcze i ciepło, i nastrojowo, czyli tak, jak w tak ładnym miejscu powinno być zawsze.

Przypomnę, że to drugi etap rewaloryzacji parku Podzamcze. Pierwszym była część przy Wojewódzkiej Bibliotece Pedagogicznej, sięgająca wiaduktów kolejowych, ze słynną fontanną „Symfonia ptaków”. Trwa jeszcze remont ostatniej części kompleksu, od mostu na ul. Nowowiejskiego  do mostu na ul. Pieniężnego. W parku pojawią się nowe mostki, lampy, alejki i nasadzenia. Zakończenie prac przewidywane jest na październik i zapewne w zdecydowanej części tak się stanie, chociaż oddanie fragmentu parku przy „Casablance” może się opóźnić z uwagi na odkrycie archeologiczne, prawdopodobnie browaru miejskiego. Relikt jest rzeczywiście interesujący, a tak już jest z pracami archeologicznymi, że jedno odkrycie wymusza dalsze badania, więc musimy sobie dać trochę więcej czasu.

Przy okazji dodam, że nieuchronnie zbliża się czas decyzji, co do reliktów przy Wysokiej Bramie. Na razie chcemy pokazać opracowania studentów architektury, które mogą być pewnego rodzaju wskazówką, w jakim kierunku można podążać.

Zamykając temat parkowy przypomnę, że w przyszłym tygodniu podpisujemy umowę na projekt budowlany olsztyńskich plant przy ulicy Pieniężnego. To miejsce w naturalny sposób domknie pierścień zieleni wokół Starego Miasta oraz połączy Park Centralny z parkiem Podzamcze.

Już dziś widać, że parki będą wizytówką Olsztyna, a do różnych haseł promujących miasto dojdzie jeszcze jedno: „Olsztyn.Parkowo!”

Źródło: grzymowicz.pl

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

236 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. 4 nowe zachorowania w regionie

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś rano (26.05) o 236