Piknik naukowy z Kopernikiem

Piknik naukowy z Kopernikiem

mikolaj-kopernik

Prezydent Olsztyna zaprasza na „Piknik z Kopernikiem – wiosna zaczyna się w Olsztynie”, który odbędzie się u progu równonocy wiosennej – w niedzielę 19 marca w Starym Ratuszu i na starówce.

W tym roku Samorząd Olsztyna uroczyście obchodzi jubileusz 500-lecia powstania słynnej tablicy astronomicznej Mikołaja Kopernika. To dziś najcenniejszy eksponat Muzeum Warmii i Mazur.

– Tablica służyła Mikołajowi Kopernikowi do wyznaczania momentu równonocy wiosennej – opowiada , dyrektor Biura Promocji Urzędu Miasta, Krzysztof Otoliński. – Dlatego myślą przewodnią pikniku naukowego będzie hasło „Wiosna zaczyna się w Olsztynie”.

Piknik odbędzie się w niedzielę (19 marca) o 13:00 na Starym Mieście. Imprezy odbywać się będą m.in. Starym Ratuszu.

– W organizację wydarzenia zaangażowało się Olsztyńskie Planetarium, Miejska i Wojewódzka Biblioteka Publiczna oraz Stowarzyszenie „Starówka Razem” – dodaje Otoliński. – Kopernik był naukowcem dlatego wydarzenie tematycznie powiązaliśmy z odkrywaniem tajemnic, doświadczeniami naukowymi, nie tylko w dziedzinie astronomii. Uczestnicy będą mogli zbudować z klocków konstrukcje solarne, a następnie uruchomić je za pomocą generatora solarnego, poznać działanie elektrokardiogramu czy też spróbować swoich sił w montowaniu głosu i dźwięków w specjalnych programach do tworzenia muzyki.

Podczas pikniku nie może zabraknąć jedzenia i picia. Tego dnia restauracje zlokalizowane na Starym Mieście otworzą swoje ogródki z grillami, przekąskami i napojami. W planach jest również tradycyjne topienie marzanny.

Więcej informacji o pikniku na stronie visit.olsztyn.eu

Źródło: UM Olsztyna

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

VII Olsztyński Zlot Miłośników Pojazdów PRL

Stowarzyszenie „Trabi Ekipa Warmia i Mazury” zaprasza na