Pijany uderzył fordem w budynek gospodarczy. Stracił prawo jazdy, które miał we wszystkich 16 kategoriach

Pijany uderzył fordem w budynek gospodarczy. Stracił prawo jazdy, które miał we wszystkich 16 kategoriach

- Kategoria: Na sygnale
0

9469404064

Pijany i nieodpowiedzialny 64-latek wsiadł za kierownicę forda mając blisko dewa promile alkoholu w organizmie. Stan upojenia, w jakim się znajdował sprawił, że stracił kontrolę nad autem i zderzył się ze stojącym przy wiejskiej drodze budynkiem gospodarczym. Szczęśliwie nikomu nic się nie stało. Policjanci zatrzymali prawo jazdy 64-latkowi, które miał we wszystkich możliwych kategoriach. Mężczyzna odpowie za przestępstwo i wykroczenie.

Wczoraj po godzinie 15.00 policjanci otrzymali informację o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w jednej z miejscowości w gminie Bartoszyce. Policjanci ustalili, że pijany 64-latek stracił kontrolę nad fordem, który uderzył w budynek gospodarczy. Chwilę wcześniej inny kierujący musiał zjechać mu z drogi, aby uniknąć zderzenia. Po tym jak 64-latek uderzył w budynek gospodarczy świadek zdarzenia podbiegł do niego, aby sprawdzić czy nic mu się nie stało. Wówczas poczuł od niego zapach alkoholu. W konsekwencji zabrał mu kluczyki od auta.

64-latek stracił prawo jazdy, które miał we wszystkich – 16 możliwych kategoriach. Mieszkaniec gminy Bartoszyce odpowie za wykroczenie naruszenia przepisów ruchu drogowego i przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania na okres co najmniej 3 lat i wysoka kara grzywny.

Źródło: KWP Olsztyn (mk/in)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

W Olsztynie powstanie nowoczesne centrum badawcze

Instytut Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności Polskiej Akademii