Pijany kierowca uciekł z miejsca wypadku. W rozbitym samochodzie zostawił ranną kobietę

Pijany kierowca uciekł z miejsca wypadku. W rozbitym samochodzie zostawił ranną kobietę

- Kategoria: Na sygnale
0

wypadek-elk-wisniowo-648x364946191955.jpg

Do zderzenia dwóch pojazdów doszło na trasie Ełk-Wiśniowo Ełckie. 36-letni kierowca BMW i jego pasażer po zderzeniu z kierującą fordem oddalili się z miejsca wypadku pozostawiając ją zakleszczoną w pojeździe. Mężczyźni byli pod wpływem alkoholu. Szybko zostali ustaleni i zatrzymani przez dzielnicowych. Kobieta trafiła do szpitala.

Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają dokładne okoliczności wypadku na trasie Ełk-Wiśniowo Ełckie. Do zdarzenia doszło w sobotę (07.10.2017r.) przed godziną 23:00.

Z dotychczasowych ustaleń policjantów wynika, że podczas wymijania się dwóch pojazdów doszło do zderzenia lewymi bokami. W wyniku tego kierująca fordem zjechała na lewą stronę drogi, gdzie uderzyła pojazdem w drzewo i wpadła do rowu. Drugi pojazd – BMW też zjechał na lewe pobocze i uderzył czołowo w drzewo. Kierowca i pasażer BMW oddalili się z miejsca zdarzenia przed przyjazdem służb, nie udzielając pomocy poszkodowanej. Kobieta była zakleszczona w samochodzie.

Strażacy musieli użyć specjalistycznego sprzętu, żeby uwolnić ją z auta. 21-latka trafiła do szpitala z obrażeniami głowy i obojczyka. Dzielnicowi wykonując czynności w tej sprawie ustalili, kto podróżował pojazdem BMW.

36-letni kierowca i 26-letni pasażer zostali zatrzymani w mieszkaniu już po godzinie od zdarzenia. Obaj mężczyźni byli pod wpływem alkoholu. Kierowca odmówił poddania się badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, dlatego została mu pobrana krew do dalszych badań. Pojazdy został zabezpieczone do dalszych czynności na policyjnym parkingu.

Zgodnie z art. 93&1 kodeksu wykroczeń, kto prowadząc pojazd, który, uczestnicząc w wypadku drogowym, nie udziela niezwłocznej pomocy ofierze wypadku, podlega karze aresztu albo grzywny.

Źródło: KWP Olsztyn (Akdn/kw)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

VII Olsztyński Zlot Miłośników Pojazdów PRL

Stowarzyszenie „Trabi Ekipa Warmia i Mazury” zaprasza na