Pijany bez zgody szefa „pożyczył” koparkę i wjechał w słup energetyczny

Pijany bez zgody szefa „pożyczył” koparkę i wjechał w słup energetyczny

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. policja.gov.plfot. policja.gov.pl

Policjanci zatrzymali 22-letniego mieszkańca gminy Lubomino, który bez wiedzy właściciela „pożyczył” jego koparkę, wjechał nią w słup i ją uszkodził. Mężczyzna miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

W minioną sobotę (13.07.19) kilka minut po godzinie 8.00 oficer dyżurny lidzbarskiej policji otrzymał informację od pokrzywdzonego właściciela koparki, że w nieznanych okolicznościach został uszkodzony jego pojazd. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce, aby wyjaśnić okoliczności tej sprawy.

Podczas wykonywanych czynności policjanci w krótkim czasie ustalili przebieg zdarzenia i podejrzanego o ten czyn mężczyznę. Jak się okazało, w noc poprzedzającą zgłoszenie pracownik gospodarstwa, na którym zaparkowana była koparka, bez wiedzy i zgody jej właściciela postanowił „pożyczyć” pojazd i nim pojeździć. Kierujący podczas jazdy wjechał w słup energetyczny i uszkodził koparkę. Jak przyznał policjantom „chciał tylko zrównać drogę”.

22-letni mieszkaniec gminy Lubomino został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. W chwili zatrzymania mężczyzna miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. 22-latek przyznał policjantom, że zanim wsiadł za kierownicę maszyny wypił 10 piw.

W najbliższym czasie mieszkaniec gminy odpowie przed sądem za jazdę pod wpływem alkoholu oraz za krótkotrwałe użycie pojazdu. 22-latek przyznaje się do zarzucanych mu czynów.

Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna.

Źródło: KWP Olsztyn (mk/in)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Kontrole przyłączy kanalizacyjnych

W Olsztynie rozpoczęły się kontrole nieruchomości, które mają