Piesza potrącona na pasach przy ul. Dworcowej. Kierowca miał blisko promil alkoholu

Piesza potrącona na pasach przy ul. Dworcowej. Kierowca miał blisko promil alkoholu

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. KMP Olsztynfot. KMP Olsztyn

Olsztyńscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło na ul. Dworcowej w Olsztynie. 42-letni kierowca mercedesa najechał na pieszą, która przechodziła po pasach przez jezdnię. Okazało się, że kierujący mężczyzna miał blisko promil alkoholu w organizmie, a mimo to wsiadł za kierownicę samochodu.

Policjanci z wydziału ruchu drogowego wyjaśniają przyczyny i okoliczności, w jakich 42-letni mężczyzna kierowanym przez siebie mercedesem sprinter potrącił na oznakowanym przejściu dla pieszych kobietę. Poszkodowana z ciężkimi obrażeniami ciała została przewieziona karetką do szpitala.

Nietrzeźwy kierowca mercedesa na miejscu wypadku tłumaczył policjantom mówiąc, że nie zauważył kobiety na przejściu, bo miał zaparowane w pojeździe szyby. Mężczyzna został zatrzymany. Do czasu wytrzeźwienia, pozwalającego na jego przesłuchanie, zostanie umieszczony w policyjnym areszcie. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny pojazdu. Mężczyźnie może grozić kara do 12 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów nawet do lat 15.

Policjanci apelują aby reagować w sytuacji gdy widzimy osobę nietrzeźwą wsiadającą za kierownicę samochodu. A jeśli mamy podejrzenia, że kierujący jest pijany, należy natychmiast powiadomić Policję. Pamiętajmy, że w ten sposób możemy uratować ludzkie życie, zapobiec tragedii.

źródło: KMP Olszyn (ik/in)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Koalicja w Radzie Miasta podpisana

Podczas piątkowej (14 grudnia) konferencji prasowej została formalnie