Piesza potrącona na pasach przy ul. Dworcowej. Kierowca miał blisko promil alkoholu

Piesza potrącona na pasach przy ul. Dworcowej. Kierowca miał blisko promil alkoholu

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. KMP Olsztynfot. KMP Olsztyn

Olsztyńscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło na ul. Dworcowej w Olsztynie. 42-letni kierowca mercedesa najechał na pieszą, która przechodziła po pasach przez jezdnię. Okazało się, że kierujący mężczyzna miał blisko promil alkoholu w organizmie, a mimo to wsiadł za kierownicę samochodu.

Policjanci z wydziału ruchu drogowego wyjaśniają przyczyny i okoliczności, w jakich 42-letni mężczyzna kierowanym przez siebie mercedesem sprinter potrącił na oznakowanym przejściu dla pieszych kobietę. Poszkodowana z ciężkimi obrażeniami ciała została przewieziona karetką do szpitala.

Nietrzeźwy kierowca mercedesa na miejscu wypadku tłumaczył policjantom mówiąc, że nie zauważył kobiety na przejściu, bo miał zaparowane w pojeździe szyby. Mężczyzna został zatrzymany. Do czasu wytrzeźwienia, pozwalającego na jego przesłuchanie, zostanie umieszczony w policyjnym areszcie. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny pojazdu. Mężczyźnie może grozić kara do 12 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów nawet do lat 15.

Policjanci apelują aby reagować w sytuacji gdy widzimy osobę nietrzeźwą wsiadającą za kierownicę samochodu. A jeśli mamy podejrzenia, że kierujący jest pijany, należy natychmiast powiadomić Policję. Pamiętajmy, że w ten sposób możemy uratować ludzkie życie, zapobiec tragedii.

źródło: KMP Olszyn (ik/in)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

W jeziorze Ukiel utonął mężczyzna. Wcześniej spożywał alkohol

Przedwczoraj w nocy, w jeziorze, utonął mężczyzna. Policja