Pierwszy dzień wiosny pod czujnym okiem policji

Pierwszy dzień wiosny pod czujnym okiem policji

- Kategoria: Wiadomości
0

policja-mercedes-1

Dziś obchodzony jest pierwszy dzień wiosny, młodzieży znany bardziej jako „Dzień Wagarowicza”. Tego dnia olsztyńscy policjanci szczególnie skupią się na prowadzeniu obserwacji i kontroli punktów sprzedaży wyrobów tytoniowych i alkoholu, szczególnie tych, które są zlokalizowane w pobliży szkół i placówek oświatowych. Mundurowi jednocześnie zwracają się do młodzieży w wieku szkolnym o kulturalne i zgodne z prawem zachowywanie się podczas obchodów pierwszego dnia kalendarzowej wiosny.

Od lat wiadomo, że Pierwszy Dzień Wiosny obchodzony jest w szkołach jako „dzień wagarowicza”. Często, młodzież kojarzy go z okazją do „ucieczki” ze szkolnych zajęć. Olsztyńskie służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo tego dnia nie notowały zwiększonej liczby interwencji związanej z zakłócaniem ładu i porządku publicznego, niemniej jednak na ulicach pojawi się więcej policyjnych patroli.

Mundurowi będą sprawdzać m.in. miejsca w których może grupować się młodzież szkolna. Celem funkcjonariuszy jest niedopuszczenie do aktów wandalizmu, zakłócenia ładu i porządku, spożywania alkoholu czy zażywania substancji odurzających.

Apel policji do sprzedawców!

Nie pozwólcie aby młodzi ludzie popadli w nałóg. Każdy sprzedany małoletniemu papieros powoduje, że paląc go popada on w konflikt z prawem ponieważ jest to przejaw demoralizacji.

Bądź świadomym sprzedawcą i nie dopuść do tego, aby w ręce małoletnich dostał się alkohol. Zgodnie z obowiązującym prawem sprzedaż alkoholu nieletniemu jest traktowana jako przestępstwo.

Źródło: KMP Olsztyn (rp)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Uszkodził rowery miejskie. Szukają go policjanci

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie publikują wizerunek