Pierwsze wypłaty 500+ już na kontach olsztynian

Pierwsze wypłaty 500+ już na kontach olsztynian

- Kategoria: Wiadomości
0

fot. UM Olsztynafot. UM Olsztyna

Pierwsze wypłaty już trafiają do rodziców. Jednocześnie z każdym dniem przybywa wniosków o wypłatę świadczeń.

Mijają dwa tygodnie od uruchomienia rządowego programu „Rodzina 500+”. To wsparcie, które ma pomóc w utrzymaniu i wychowaniu dzieci.

Tylko pierwszego dnia przyjmowania dokumentów, wpłynęło 665 wniosków od olsztynian. Teraz łącznie to ok. 5,5 tys. Jak przyznają pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, który odpowiada za program w stolicy regionu, sporo kłopotów z poprawnym wypełnieniem wniosków mają szczególnie rodzice ubiegający się o wsparcie na pierwsze dziecko.

Należy pamiętać, że w takim przypadku należy spełnić określone warunki związane z dochodem. Niezależnie od tego pieniądze należą się na drugie i kolejne dziecko.

W Olsztynie działa kilkanaście punktów, w których można składać wnioski. Większość z nich będzie funkcjonować tylko do końca czerwca. Nie dotyczy to Centrum Informacji Świadczeń Rodzinnych MOPS przy al. Piłsudskiego 61A oraz Głównej Siedziby Programu „Rodzina 500+” przy ul. Cichej 1A.

W Olsztynie program będzie dotyczyć ok. 20 tys. dzieci – tak wynika z szacunków.

Źródło: UM Olsztyna

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

236 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. 4 nowe zachorowania w regionie

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś rano (26.05) o 236