Pięciu chętnych do przebudowy drugiego odcinka ul. Partyzantów

Pięciu chętnych do przebudowy drugiego odcinka ul. Partyzantów

- Kategoria: Wiadomości
0

fot. UM Olsztynafot. UM Olsztyna

W przetargu na przebudowę drugiego odcinka ul. Partyzantów dokumenty złożyło pięć firm. Wykonawcę powinniśmy poznać w ciągu miesiąca.

Przetarg dotyczy prac na ul. Partyzantów od ronda Bema do ul. Lubelskiej. Na zadanie zarezerwowanych zostało nieco ponad 26,6 mln złotych.

Najkorzystniejszą ofertę przedstawiła firma Skanska – nieco ponad 22,9 mln złotych. Za niemal milion złotych więcej roboty byłaby skłonna zrealizować Balzola (23,8 mln zł). Najdroższą ofertę przedstawił natomiast Budimex – ponad 32 mln złotych.

Prace będą dotyczyć przebudowy ul. Partyzantów wraz ze zmianą przebiegu tej trasy – ta ma skręcać w kierunku Dworcowej i Lubelskiej już na wysokości poczty. Dzięki temu przed szykowanym do przebudowy dworcem kolejowym ma powstać przyjazna przestrzeń. Podczas realizacji zadania powstanie także węzeł przesiadkowy, który integrować będzie różnego rodzaju transport – miejski, lokalny i dalekobieżny, zarówno kołowy, jak i szynowy. Inwestycja powinna zostać zrealizowana do końca następnego roku.

Przypomnijmy, że 9 maja otwarte zostały oferty na przebudowę pierwszej części ul. Partyzantów, czyli na odcinek między ul. 1 Maja a rondem Bema. Do tego przetargu zgłosiło się sześć firm.

Najtańszą ofertę przygotowała firma Balzola. Jej oferta to nieco ponad 22 miliony złotych. Dodatkowo zobowiązała się do przejęcia wszelkich ryzyk związanych z realizacją zadania. Drugą co do wysokości propozycję przestawiła Skanska. To oferta wyższa o prawie dwa miliony złotych. Najdrożej realizację zadania wyceniło Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o. z Mińska Mazowieckiego.

W tym przypadku trwa ocena formalna złożonych wniosków. Jej modernizacja również ma potrwać do końca następnego roku.

Źródło: UM Olsztyna/własne

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Kolej na Mazury. CPK dofinansuje modernizację linii przez Mrągowo i Mikołajki

Dobra wiadomość dla mieszkańców i wielbicieli Mazur. Modernizacja