Piłka nożnaSport

Pewna wygrana Stomilu z Chojniczanką

W meczu 14 kolejki I ligi, Stomil Olsztyn na własnym stadionie pokonał sąsiadującą w tabeli, drużynę z Pomorza – MKS Chojniczankę Chojnice 3:0.

Stomil Olsztyn zagrał mecz bez pięciu podstawowych piłkarzy. Pierwsza połowa zaczęła się bardzo dobrze dla olsztyńskiego zespołu, już w 19 minucie, kiedy to Paweł Łukasik w sytuacji sam na sam z bramkarzem, pewnym uderzeniem dał prowadzenie Stomilowi. Niespełna 11 minut później strzałem z dystansu, bramkarza Chojniczanki pokonał Łukasz Jegliński. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:0 dla Stomilu.

Druga część spotkania zaczęła się dość pechowo dla zespołu z Chojnic, za brutalny faul czerwoną kartką został ukarany Bartłomiej Niedziela i od 51 minuty Stomil grał z przewagą jednego zawodnika, a w 59 minucie Stomil po bramce Piotra Darmochwała, prowadził już 3:0. W 71 minucie wynik mógł być jeszcze wyższy, szanse zaprzepaścił Łukasz Jamróz, który przegrał pojedynek jeden na jeden. dwie minuty później szanse się wyrównały. Tym razem czerwoną kartkę za brzydki faul, ujrzał zawodnik Stomilu, Arkadiusz Mroczkowski. Jednak było już chyba za późno dla zespołu Chojniczanki na odrabianie strat. 3:0 – taki rezultat pozostał już do końca meczu.
Tym wynikiem olsztyńscy piłkarze przerwali serię meczów bez zwycięstwa na własnym stadionie. Stomil Olsztyn na to zwycięstwo czekał ponad miesiąc.

Składy wyjściowe obu drużyn:

Stomil Olsztyn: Skiba – Paweł Głowacki, Bierezowski, Czarnecki, Wełna, Darmochwał, Szymonowicz, Jegliński, Piotr Głowacki, Jamróz, Łukasik.
Rezerwowi: Mieczkowski, Koprucki, Mroczkowski, Shibamura, Kato, Trzeciakiewicz.

Chojniczanka Chojnice: Dumieński – Pietruszka, Radler, Kieruzel, Chyła, Niedziela, Gancarczyk, Zawistowski, Markowski, Feciuch, Mikołajczak.
Rezerwowi: Misztal, Czerwiński, Iwanicki, Laskowski, Lisowski, Piechowiak, Siemaszko.