Park Centralny z nagrodą „Kryształy Przetargów Publicznych”

Park Centralny z nagrodą „Kryształy Przetargów Publicznych”

- Kategoria: Wiadomości
0

park-centralny

Gmina Olsztyn otrzymała nagrodę „Kryształu zamówień publicznych”. Kryształy Przetargów Publicznych to prestiżowe nagrody, których celem jest promocja i upowszechnianie stosowania najlepszych zasad i praktyk w dziedzinie zamówień publicznych. Kryształy otrzymują Zamawiający, którzy przeprowadzają postępowania w sposób przejrzysty i nienaruszający zasad uczciwej konkurencji, doprowadzając do wyboru najkorzystniejszej oferty.

Olsztyn odbierał kolejną nagrodę za zrealizowane projekty – Cieszymy się, że dostrzeżono nasz Park Centralny. Inwestycja była trudna nie tylko pod względem zagospodarowania zaniedbanych terenów ale także pod względem administracyjnym – powiedział Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna.

Nagroda „Kryształy Przetargów Publicznych” dla olsztyńskiego Parku Centralnego została przyznana w Kategorii III – Inwestycje z zakresu przebudowy lub budowy obiektów użyteczności publicznej lub rewitalizacji przestrzeni publicznej.

W kategorii III zgłaszane są przedsięwzięcia budowlane polegające na przystosowaniu istniejących lub budowie nowych obiektów przeznaczonych do pełnienia funkcji publicznych, a także przedsięwzięcia na rzecz estetyzacji miast i wsi, w tym m.in. placów, skwerów, terenów zielonych, zabytków, targowisk.

Nagrodzone przedsięwzięcie Gminy Olsztyn to Budowa Parku Centralnego w Olsztynie realizowana w ramach projektu pn. „Poprawa estetyki i atrakcyjności przestrzeni publicznej Śródmieścia – budowa Parku Centralnego i rewaloryzacja Parku Miejskiego Podzamcze w Olsztynie” w formule „zaprojektuj – wybuduj” – nr ref. postępowania 42/2012.

Postępowanie o zamówienie publiczne pn. Budowa Parku Centralnego w Olsztynie zostało wszczęte w dniu 20.04.2012r. w trybie przetargu nieograniczonego. Numer ogłoszenia o zamówieniu zamieszczonego w Biuletynie Zamówień Publicznych: 126722 – 2012; data zamieszczenia: 20.04.2012r.

Przedmiotem zamówienia było zaprojektowanie i wykonanie kompleksowego zadania inwestycyjnego pn. Budowa Parku Centralnego w Olsztynie wraz z realizacją odpowiednich obiektów budowlanych oraz (montażem) uruchomieniem urządzeń technologicznych, zgodnie z programem funkcjonalno użytkowym, przepisami prawa polskiego (w tym miejscowego) i europejskiego oraz zgodnie z warunkami technicznymi.

Zamówienie dofinansowane zostało ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu Poprawa estetyki i atrakcyjności przestrzeni publicznej Śródmieścia – budowa Parku Centralnego i rewaloryzacja Parku Miejskiego Podzamcze w Olsztynie.

 

Źródło: UM Olsztyn

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Koronawirus. 149 nowych zakażeń w woj. warmińsko-mazurskim

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś (08.05) o 4765 nowych