Owinął się kocem i szedł pieszo z Bartoszyc do Olsztyna. Pomogli policjanci

Owinął się kocem i szedł pieszo z Bartoszyc do Olsztyna. Pomogli policjanci

- Kategoria: Na sygnale
1

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstuZdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Spóźnił się na ostatni autobus do Olsztyna. Postanowił iść do domu pieszo. Było zimno, więc poszedł  do sklepu, kupił koc owinął się nim i ruszył w podróż. Nietypowy pieszy zwrócił uwagę przejeżdżających tą trasą. Dyżurna komendy policji otrzymała informację, że koś idzie w sukience drogą K – 51, nie ma odblasków i wygląda na to, że potrzebuje pomocy. Pomogli policjanci i zawieźli zmarzniętego 20–latka do matki, która mieszka w gminie Sępopol.

Minionej nocy (09.01.19) około godziny 23:40, dyżurna bartoszyckiej jednostki policji otrzymała informację, że trasą Bartoszyce – Samolubie idzie pieszy bez odblasków. Kolejne osoby zgłaszały, że osoba idąca drogą K–51 jest w sukience i wygląda na potrzebującą pomocy. Policjanci interweniujący w tej sprawie zastali przed m. Samolubie idącego mężczyznę, który nie był w sukience, ale był owinięty kocem. Mężczyzna nie miał odblasków.

Zmarznięty 20 – latek powiedział funkcjonariuszom, że jest studentem i mieszka w Olsztynie. Wraca do domu pieszo, bo był u dziewczyny i spóźnił się na ostatni autobus. Było mu zimno, więc po drodze zaszedł do marketu i kupił sobie koc, którym się owinął.

Z uwagi na to, że do domu miał jeszcze naprawdę daleko, a aura nie sprzyjała pieszym wyprawom, dla zapewnienia bezpieczeństwa mężczyzny zapadła decyzja o konieczności odwiezieniu go do matki, która mieszka w gm. Sępopol.

Policjanci pouczyli 20–latka za wykroczenie nieużywania elementów odblaskowych. Mężczyzna zobowiązał się do noszenia ich w przyszłości.

Źródło: KWP Olsztyn (mk/kw)

1 Komentarz

  1. Idzie z Bartoszyc, mieszka w Olsztynie, znaleziony w Samolubie, odwieziony do Sępopolu.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Komunikacja miejska w Boże Ciało

ZDZiT w Olsztynie informuje, że w dniu 20.06.2019