Otwarcie wystawy „Gdy w sercu kwitnie muzyka”

Otwarcie wystawy „Gdy w sercu kwitnie muzyka”

- Kategoria: Wiadomości
0

wystawa-Gdy-w-sercu-kwitnie-muzyka

W holu głównym Wodnego Centrum Rekreacyjno-Sportowego w Olsztynie 9 maja br. odbyło się uroczyste otwarcie wystawy prac laureatów nagrodzonych w XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Sztuka Osób Niepełnosprawnych” pt. „Gdy w sercu kwitnie muzyka”.

Na uroczystość przybyli m.in. Urszula Dudko artysta plastyk i przewodnicząca komisji konkursowej w naszym województwie, Agnieszka Jabłońska Dyrektor Zespołu Placówek Edukacyjnych w Olsztynie, Marcin Domian doradca wojewody warmińsko-mazurskiego, Tadeusz Milewski Prezes warmińsko-mazurskiego Oddziału Polskiego Związku Niewidomych oraz przedstawiciele Warsztatów Terapii Zajęciowej z Olsztyna i Ostródy wraz z podopiecznymi. Uroczystość uświetnił wspaniały występ zespołu „Korzenie” z Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Olsztynie.

Spośród 1800 prac nadesłanych na konkurs w 2016 r. z całego kraju, na wystawie zaprezentowano 17 najlepszych dzieł. Prace niepełnosprawnych artystów tworzone na co dzień w warsztatach terapii zajęciowej, środowiskowych domach samopomocy i domach pomocy społecznej, wzbudzają zachwyt i urzekają zwiedzających.

Wszystkich serdecznie zapraszamy do odwiedzenia wystawy w WCR-S Aquasfera przy ul. Piłsudskiego 69b w Olsztynie. Prace będą dostępne do 31 maja 2018 roku.

Autor tekstu i zdjęć: Tomasz Mielczarski

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Meteorolodzy ostrzegają przed silnym wiatrem, możliwe burze

Biuro Prognoz Meteorologicznych Zespół w Białymstoku wydało dla