Otwarcie wystawy „Gdy w sercu kwitnie muzyka”

Otwarcie wystawy „Gdy w sercu kwitnie muzyka”

- Kategoria: Wiadomości
0

wystawa-Gdy-w-sercu-kwitnie-muzyka

W holu głównym Wodnego Centrum Rekreacyjno-Sportowego w Olsztynie 9 maja br. odbyło się uroczyste otwarcie wystawy prac laureatów nagrodzonych w XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Sztuka Osób Niepełnosprawnych” pt. „Gdy w sercu kwitnie muzyka”.

Na uroczystość przybyli m.in. Urszula Dudko artysta plastyk i przewodnicząca komisji konkursowej w naszym województwie, Agnieszka Jabłońska Dyrektor Zespołu Placówek Edukacyjnych w Olsztynie, Marcin Domian doradca wojewody warmińsko-mazurskiego, Tadeusz Milewski Prezes warmińsko-mazurskiego Oddziału Polskiego Związku Niewidomych oraz przedstawiciele Warsztatów Terapii Zajęciowej z Olsztyna i Ostródy wraz z podopiecznymi. Uroczystość uświetnił wspaniały występ zespołu „Korzenie” z Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Olsztynie.

Spośród 1800 prac nadesłanych na konkurs w 2016 r. z całego kraju, na wystawie zaprezentowano 17 najlepszych dzieł. Prace niepełnosprawnych artystów tworzone na co dzień w warsztatach terapii zajęciowej, środowiskowych domach samopomocy i domach pomocy społecznej, wzbudzają zachwyt i urzekają zwiedzających.

Wszystkich serdecznie zapraszamy do odwiedzenia wystawy w WCR-S Aquasfera przy ul. Piłsudskiego 69b w Olsztynie. Prace będą dostępne do 31 maja 2018 roku.

Autor tekstu i zdjęć: Tomasz Mielczarski

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

W jeziorze Ukiel utonął mężczyzna. Wcześniej spożywał alkohol

Przedwczoraj w nocy, w jeziorze, utonął mężczyzna. Policja