Otwarcie przebudowanej drogi powiatowej w Tuławkach

Otwarcie przebudowanej drogi powiatowej w Tuławkach

- Kategoria: Wiadomości
0

tulawki-droga

W sobotę 9 listopada w samo południe w Tuławkach odbędzie się uroczystość otwarcia przebudowanej drogi powiatowej. Dzięki inwestycji wartej ponad 1,8 mln zł jezdnia została poszerzona, powstał chodnik, odwodnienie i dwie zatoki autobusowe. – Jestem zadowolona, bo dzieciaki mają wreszcie swoje przystanki i chodniki – mówi Maria Kozioł, sołtys Tuławek.

Jeszcze do niedawna przejazd przez Tuławki w gminie Dywity był prawdziwą drogą przez mękę. Wąska i dziurawa droga bez chodnika stanowiła wyzwanie dla kierowców, ale przede wszystkim dla dzieci z miejscowej szkoły podstawowej, które musiały przedostawać się poboczem na przystanek autobusowy w centrum wsi. – Wykonawca, czyli firma Strabag zbudowała nową konstrukcję jezdni – mówi Damian Mielnik z Powiatowej Służby Drogowej w Olsztynie. – Sama droga zyskała odwodnienie, została poszerzona do 6 metrów, powstał chodnik dla pieszych, zostały wybudowane dwie zatoki autobusowe.  

Z solidnego poziomu wykonania zadowolony jest Mirosław Pampuch, starosta olsztyński.
– Po wykonaniu inwestycji zdecydowanie poprawiło się bezpieczeństwo uczniów, kierowców i mieszkańców – cieszy się starosta Mirosław Pampuch.

Podobnego zdania jest Maria Kozioł, sołtys Tuławek.
– Jestem zadowolona, bo dzieciaki mają wreszcie swoje przystanki i chodniki – mówi Maria Kozioł. – Chciałoby się, żeby przebudowa objęła też drugą część wsi, ale wiemy, że nie wystarczyło pieniędzy na całość.

W sobotę 9 listopada o godz. 12 odbędzie się oficjalne otwarcie zmodernizowanej drogi. Mieszkańcy Tuławek i zaproszeni goście spotkają się w pobliżu miejscowej szkoły. Wszyscy przejdą i zlustrują nową inwestycję, a następnie odbędzie się spotkanie i dyskusja w świetlicy wiejskiej.

Koszt inwestycji w Tuławkach to ponad 1,8 mln zł. Połowę wyłożył budżet państwa z NPPDL, a na kolejną połowę „zrzuciły się” solidarnie Powiat Olsztyński i gmina Dywity.

 

Źródło, fot.: Powiat Olsztyński

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

24-latek odpowie za uprawę konopi oraz posiadanie znacznej ilości środków odurzających

Olsztyńscy policjanci zatrzymani kolejnego mężczyznę podejrzewanego o przestępstwa