Odcinek drogi S-7 z Rychnowa do Olsztynka dostępny dla kierowców

Odcinek drogi S-7 z Rychnowa do Olsztynka dostępny dla kierowców

- Kategoria: Wiadomości
0

fot. GDDKiA w Olsztyniefot. GDDKiA w Olsztynie

W środę, 6 grudnia otwarty został ponad 11-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej z Rychnowa do Olsztynka. Jest to kolejny etap budowy drogi ekspresowej S7 w województwie warmińsko-mazurskim. Inwestycja powstała przy dofinansowaniu z Unii Europejskiej.

Odcinek drogi S-7 z Rychnowa do Olsztynka liczy 11,25 km. Zlokalizowany jest na terenie województwa warmińsko – mazurskiego i znajduje się w powiecie ostródzkim i olsztyńskim, przebiega kolejno przez tereny gminy Ostróda (obręby Szyldak, Wyżnice), gminy Grunwald (obręby ewidencyjne Rychnowo, Rychnowska Wola), gminy Olsztynek (obręby ewidencyjne Drwęck, Warlity Małe, Platyny, Świętajny).

Droga posiada kategorię drogi krajowej w klasie technicznej S (ekspresowa) i zastąpi obecną drogę krajową nr 7, która jest drogą o znaczeniu międzynarodowym (E77).

W ciągu drogi ekspresowej S-7 z Rychnowa do Olsztynka przebudowane zostały istniejące oraz wybudowane nowe obiekty inżynierskie tj. mosty, wiadukty, zaś pod drogą przejazdy gospodarcze oraz przepusty. Droga wyposażona została w sieć kanalizacji deszczowej, oświetlenie drogowe oraz urządzenia ochrony środowiska (ekrany akustyczne, przejścia dla zwierząt wraz z osłonami przeciwolśnieniowymi, urządzenia podczyszczające wody z jezdni itp.) a także w miejsce obsługi podróżnych (obustronny MOP „Olsztynek”). Wykonawcą odcinka jest firma Strabag.

Odcinek Rychnowo – Olsztynek był realizowany w ramach  projektu „Budowa drogi ekspresowej S7 na odcinku Miłomłyn (S7) – Olsztynek (S51)” współfinansowanego ze środków Funduszu Spójności Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko. Całkowita wartość projektu wynosi 2 199 770 556,62 zł. Maksymalna kwota wydatków kwalifikowanych wynosi 1 383 727 684,49 zł. Dofinansowanie z Unii Europejskiej wynosi 1 176 168 531,81 zł.

Oddanie do ruchu odcinka Rychnowo – Olsztynek o długości 11,2 km to kolejny etap budowy drogi ekspresowej S7 łączącej Gdańsk, Warszawę i Kraków. Łącznie z udostępnionym dziś odcinkiem drogi w województwie warmińsko-mazurskim wybudowano już ponad 133 km tej trasy na odcinkach: Elbląg – Ostróda Północ (59,4 km) oraz Olsztynek – Nidzica (31,3 km), Nidzica – Napierki (22,7 km) oraz Ostróda Południe – Rychnowo – Olsztynek (20,1 km).

W budowie znajduje się obecnie jeszcze odcinek S7 Ostróda Północ – Ostróda Południe o długości 9,7 km. Zakończenie tej inwestycji planowane jest jeszcze w tym roku. W rezultacie na koniec 2017 roku cała droga S7 realizowana w  województwie warmińsko-mazurskim przez olsztyński oddział GDDKiA będzie w klasie drogi ekspresowej. W październiku 2018 roku zakończy się budowa odcinka S7 Nowy Dwór Gdański – Elbląg, realizowana przez gdański oddział GDDKiA.

Źródło: GDDKiA/własne

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Policjanci zapobiegli kibolskiej ustawce

Zablokowane dwa pasy ruchu, kominiarki na głowach, a