Oswoić strach przed lataniem

Oswoić strach przed lataniem

- Kategoria: Polecane artykuły
0

5656869600

Większość ludzi, którzy podróżuje samolotem szczególnie pierwszy raz odczuwa dyskomfort na myśl o lataniu. Jest to zupełnie normalna reakcja. Co jednak można zrobić aby złagodzić objawy stresu przed podróżą? Porady na ten temat znajdziecie w artykule poniżej.

1.Wiedza

Czytaj głównie o pozytywnych aspektach latania. Myśl o tym, że to jeden z najbezpieczniejszych środków transportu a i czas podróży jest znacznie krótszy niż samochodem czy autobusem. Poczytaj o tym, że turbulencje są zjawiskiem naturalnym i nie zagrażają życiu. Znając szczegóły, będzie Ci znacznie łatwiej podróżować i nieprzewidziane sytuacje nie będą wpędzać cię w niepotrzebny stres.

2.Komfort

Zadbaj o siebie i swój komfort psychiczny. Na dzień przed wylotem wyśpij się, weź ze sobą w podróż ulubioną książkę, muzykę do posłuchania, unikaj kawy i napoi alkoholowych oraz zjedz lekki posiłek. Zbyt ciężkie jedzenie może zaszkodzić szczególnie osobom z chorobą lokomocyjną.

3.Lepiej wcześniej

Przyjedź wcześniej na lotnisko, pozwoli to oswoić ci się z otoczeniem, może poznasz pasażerów twojego lotu, którzy regularnie podróżują i będzie ci raźniej z nimi podróżować. Pewne jest, że im później będziesz miał ochotę pojechać na lotnisko tym większy stres będziesz odczuwał z upływem czasu, nie ma nic gorszego niż wyjazd w ostatniej chwili.

5.Raźniej we dwójkę

Jeśli masz możliwość zabierz ze sobą przyjaciela, przyjaciółkę, znajomych lub rodzinę. Zawsze raźniej jest podróżować z kimś bliskim, porozmawiać i rozładować stres niż siedzieć samemu w poczekalni i samolocie. Jeśli nie masz jednak takiej możliwości zawsze warto porozmawiać z pasażerem tego samego lotu, najlepiej o pozytywnym podejściu do lotu, o dobrych doświadczeniach związanych z lataniem i lubiąca podróże. Wystrzegaj się osób, które narzekają i opowiadają o samych złych rzeczach dotyczące latania. Takie osoby przeważnie znajdą zawsze gdzieś przysłowiową „dziurę w całym” a Tobie takie doświadczenie jest zupełnie niepotrzebne. Lepiej sam sobie wyrób opinię o lataniu.

6.Relaks

Podczas lotu pozwól sobie na relaks. Weź ze sobą na pokład ulubioną książkę, muzykę oraz w razie dłuższego lotu swoją poduszkę lub specjalny zagłówek.

Uwaga!

Jeśli jednak Twój strach jest znacznie silniejszy i paraliżujący to warto abyś zasięgnął opinii lekarza. Być może będziesz musiał zażyć środki uspokajające jeśli lekarz uzna to za koniecznie. W wyniku strachu ludzie różnie reagują dlatego upewnij się czy Twój strach to dyskomfort przed lataniem czy obsesyjna fobia.

 

Post dodany przez Redakcję Port Lotniczy Olsztyn- Mazury.

 Artykuł sponsorowany

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Andrzej Duda ponownie prezydentem RP

Dziś (13.07) wieczorem Państwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne