Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Olsztyna [ZDJĘCIA]

Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Olsztyna [ZDJĘCIA]

orszak-olsztyn-2018

W sobotę, 6 stycznia 2018 roku po raz piąty ulicami Olsztyna przeszedł Orszak Trzech Króli. Nadzwyczaj sprzyjająca aura spowodowała, że mieszkańcy licznie uczestniczyli w wydarzeniu. Tegoroczny orszak odbył się pod hasłem „Bóg jest dla wszystkich”.

Tuż przed godziną 12 z trzech olsztyńskich parafii (Św. Józefa, Parafii M.B. Saletyńskiej oraz Najświętszego Serca Pana Jezusa) wyruszyły trzy orszaki, które spotkały się około godz. 12.15 na Placu Jana Pawła II przed ratuszem.

Orszak prowadzili Trzej Królowie symbolizujący trzy kontynenty: Europę, Afrykę i Azję. Ich świtę stanowiły dzieci ubrane w kolorowe stroje świadczące o przynależności do jednego z trzech orszaków. Za nimi podążali mieszkańcy miasta w kolorowych koronach na głowie, śpiewając kolędy.

Połączony Orszak Trzech Króli około godz. 12.30 wyruszył w kierunku pałacu Heroda, który usytuowany był na Pl. Dunikowskiego. Stamtąd Trzej Królowie wspólnie z mieszkańcami wyruszyli na Pl. Solidarności, gdzie w stajence czekała Święta Rodzina z Dzieciątkiem Jezus, któremu Królowie złożyli dary i oddali swój pokłon.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Nieletni zniszczyli zaparkowany samochód

Olsztyńscy policjanci zatrzymali czterech nastolatków, podejrzewanych o zniszczenie