Organizatorzy Olsztyńskiego Marszu Równości zapraszają na happening „Podzielmy się miłością”

Organizatorzy Olsztyńskiego Marszu Równości zapraszają na happening „Podzielmy się miłością”

- Kategoria: Wiadomości
0

podzielmy-sie-miloscia

Czy olsztynianie potrafią publicznie dzielić się miłością? Tego dowiemy się już w sobotę, 16 lutego, o godzinie 12:00 na starówce. Odbędzie się tam organizowany przez Olsztyński Marsz Równości happening.

Olsztyński Marsz Równości to inicjatywa, która skupia wokół siebie środowisko i sojuszników LGBT+. Choć organizacja marszu jest ich głównym zajęciem, nie skupiają się tylko na nim – zaprosili do Olsztyna znaną reportażystkę Martę Abramowicz, a z okazji walentynek postanowili „podzielić się miłością” z olsztyniakami. Co to znaczy? Jedna z organizatorek, Magdalena Rutkowska, odpowiada: – W obecnej Polsce jest zbyt dużo hejtu, nienawiści do siebie nawzajem. Chcemy sprawić, by olsztynianie o tym zapomnieli i się uśmiechnęli.

Agata Szerszeniewicz dodaje, że Olsztyński Marsz Równości działa na rzecz równości dla osób dyskryminowanych ze względu na orientację seksualną, płeć, przez swoją niepełnosprawność, kolor skóry, czy stan majątkowy. W czerwcu, po raz pierwszy w historii, Olsztyński Marsz Równości przejdzie ulicami miasta. Kiedy dokładnie odbędzie się marsz? Szerszeniewicz odpowiada, że tego dowiemy się właśnie podczas sobotniego happeningu.

Happening „Podzielmy się miłością” – ogłoszenie daty Olsztyńskiego Marszu Równości

16 lutego 2019 – sobota

godz. 12:00 Stare Miasto

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Meteorolodzy ostrzegają przed burzami z gradem

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych wydało dla województwa warmińsko-mazurskiego