Organizator Pchlego Targu wystosował petycję do Prezydenta Olsztyna dotyczącą opłat

Organizator Pchlego Targu wystosował petycję do Prezydenta Olsztyna dotyczącą opłat

- Kategoria: Wiadomości
0

flomark

Jerzy Bis – organizator Pchlego Targu w Olsztynie wystosował petycję do Prezydenta Olsztyna o zwolnienie z dodatkowych miejskich opłat targowych.

Treść listu:

Panie Prezydencie
Jako organizator pchlego targu na Zatorzu oczekuje wyjaśnień w imieniu tysięcy mieszkańców odnośnie dodatkowej miejskiej opłaty targowej, która Pan przeforsował podczas obrad Rady Miasta.
Radni skłonni byli do zwolnienia z opłat miejskich uczestników pchlego targu.
Proszę wyjaśnić dlaczego Pan osobiście tak intensywnie się angażuje w sprawę pchlego targu na Zatorzu, że interweniował Pan u właściciela terenu stadionu Warmii w Gdańsku z zadaniem wyjaśnień?
Analizując cala sytuacje można domniemywać, ze jest Pan przeciwny istnienia pchlego targu w Olsztynie a zwłaszcza na stadionie Warmii.
W związku, z czym proszę o wyjaśnienia, oczekują tego tysiące mieszkańców Olsztyna uczestnicy i zwolennicy pchlego targu.
Wspomnę, ze sam zorganizowałem pchli targ , sam ponosiłem koszty utrzymania imprezy przez dwa miesiące [wpływy z opłat nie pokrywały kosztów dzierżawy terenu] A jak pchli targ rozkręcił się i nabrał popularności to urzędnicy nagle przypomnieli sobie, ze można pobierać od uczestników opłaty miejskie wykorzystując do tego ustawę o podatkach i opłatach lokalnych.
Jest to co najmniej nie etyczne, szukać pieniędzy (parę zł.!!!!) wśród najbiedniejszej warstwy mieszkańców miasta, zwłaszcza że miasto w żaden sposób nie ponosi kosztów utrzymania pchlego targu.
Podaje przykłady jak funkcjonują pchle targi w innych miastach;
– Krosno co sobota rynek miejski 1zl.
– Częstochowa 1zl
– Wałbrzych – giełda staroci bez opłat targowych
– Chojnice – targowiska miejskie co niedziela bez opłat
– Łódź – targowiska miejskie co niedziela 0.20 zł.m2
– Piła – co niedziela targowisko miejskie ładne zadaszone wyremontowane 4 zł.
Jak widać w niektórych miastach pobierane są małe opłaty targowe, ale tam miasta są organizatorem i miasta ponoszą koszty imprezy.
Jak widać Pańskie zadania znacznie odbiegają od standardów przyjętych w innych miastach.
W związku z czym prosimy jeszcze raz pochylić się nad ta sytuacja i zwolnic uczestników pchlego targu z miejskich opłat, ustawa jak najbardziej daje taka możliwość.
Z poważaniem Jerzy Bis organizator

Przypomnijmy, że na listopadowej sesji Rady Miasta, olsztyńscy radni wprowadzili zmiany do uchwały o opłatach targowych. Według wprowadzonych zmian stawka dla handlujących na Pchlim Targu ustalona została na 4 zł.

Olsztyński Pchli targ zaczął funkcjonować od lipca tego roku, zyskując z każdym tygodniem coraz większe zainteresowanie mieszkańców Olsztyna i okolic. W każdą niedzielę stadion Warmii zapełniał się handlującymi, którzy chcieli sprzedać rzeczy mogące przydać się jeszcze innym, m.in. zabawki, odzież, buty, książki i antyki.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Rusza policyjna akcja „Majowy weekend”

Jak co roku policjanci przygotowują działania „Majowy weekend”,