Olsztyńskie lotnisko gospodarzem największego festiwalu muzyki disco polo

Olsztyńskie lotnisko gospodarzem największego festiwalu muzyki disco polo

fot. facebook.com/OFMTofficialfot. facebook.com/OFMTofficial
XXIV Ogólnopolski Festiwal Muzyki Tanecznej odbędzie się 27 lipca w Olsztynie na lotnisku Dajtki.

Przypomnijmy, że największy w Polsce Festiwal Muzyki Tanecznej od 23 lat odbywał się w Ostródzie. W wydarzeniu uczestniczyły tysiące fanów disco polo i największe gwiazdy tego gatunku. W zeszłym roku pojawiły się pierwsze problemy z terenami, gdzie odbywała się impreza co przyczyniło się między innymi do tego, że w tym roku muzyka disco polo nie pojawi się w Ostródzie. Cała impreza została przeniesiona do Olsztyna.

Wybór padł na Olsztyn ponieważ jest dużo lepsza baza hotelowa, teren pod imprezy spełnia wszystkie oczekiwania organizatorów i pomieści ogromną ilość fanów disco polo. Olsztyn wyraził dużą wolę współpracy z organizatorami festiwalu disco polo. Ogólnopolski Festiwal Muzyki Tanecznej będzie trwał jeden dzień i odbędzie się 27 lipca. Na scenie nie zabraknie największych gwiazd muzyki disco polo takich jak Akcent, Boys, Classic, czy MiłegoPana.

Lista wszystkich wykonawców pojawi się niebawem tak samo jak informacja na temat sprzedaży biletów. Mimo dużej woli organizatorów festiwalu disco polo nie doszli oni do porozumienia z władzami Ostródy, którzy wystosowali oficjalne oświadczenie w tym temacie. Władze Ostródy nie chcą spełnić wymogów finansowych organizatora imprezy, na dodatek problem z terenem również dał kolejny argument, aby przenieść imprezę do innego miasta – informuje portal disco-polo.info.

Oświadczenie Organizatora Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Tanecznej

Z ogromnym sentymentem wspominamy wszystkie dwadzieścia trzy(!) edycje Ogól­nopolskiego Festiwalu Muzyki Tanecznej, które odbyły się w jednym z najpiękniejszych i najbardziej urokliwych miast, jakim jest Ostróda. W tym miejscu pragniemy podziękować przede wszystkim mieszkańcom, którzy przez lata tak wspaniale gościli miliony festiwa- lowiczów z całej Polski i zagranicy. W związku nieprawdziwymi informacjami, jakie pojawiały się w mediach, pragnie­my wyjaśnić zaistniałą i niezmiernie przykrą dla nas sytuację, która zmusiła nas do prze­niesienia Festiwalu z Ostródy do Olsztyna.

Od wielu miesięcy staraliśmy się uzyskać zgo­dę na organizację Festiwalu w Ostródzie oraz ustalić choćby wstępne założenia odnośnie współpracy. W tym roku wyjątkowo długo nie otrzymywaliśmy tej zgody i nie wiedzieliśmy czy Burmistrz celowo zwleka z odpowiedzią, czy po prostu nie wykonuje należycie swo­ich obowiązków. Przyjęcie tak nieprzychylnej postawy przejawiło się również w niespeł­nieniu obietnic, jakie pojawiały się na fali sukcesu poprzednich edycji Festiwalu. Wówczas byliśmy zapewnieni, że w związku z rozwojem, liczebnością i dynamiką imprezy otrzyma­my nowy. większy teren, lepiej uwarunkowany pod kątem organizacji tego typu wydarze­nia. Było to spójne z naszą wizją i stanowiło naturalną konsekwencję rozwoju Festiwalu. Jak się jednak łatwo domyślić, żadne z tych zapewnień nie zostało zrealizowane.

W związku z bardzo ograniczonym kontaktem ze strony Burmistrza oraz brakiem informacji i porozumienia w kluczowych kwestiach, byliśmy zmuszeni do szukania innych rozwiązań. Gdybyśmy nie podjęli takich działań Festiwal mógłby się w ogóle nie odbyć. Udało nam się nawiązać współpracę z miastem Olsztyn, którego władze szybko i sku­tecznie podjęły temat. Nie bez znaczenia była zapewne długa tradycja Festiwalu, rozpo­znawalność marki, a co za tym idzie duży impakt promocyjny, wizerunkowy i turystyczny dla miasta. Dziękujemy Ostródzie na wspólnie spędzone festiwalowe lata. a wszystkich fanów muzyki tanecznej, disco i disco polo zapraszamy do udziału w nowej, historycznej i prze­łomowej odsłonie Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyku Tanecznej w Olsztynie!

Z poważaniem, Organizatorzy Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Tanecznej World Media Sp z o.o.

 

1 Komentarz

  1. Ciekawe czy organizatorzy pomyślą tez jak rozwiązać problem z osobami poruszającym się na wózkach inwalidzkich jak

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Nieletni zniszczyli zaparkowany samochód

Olsztyńscy policjanci zatrzymali czterech nastolatków, podejrzewanych o zniszczenie