Olsztyński ZUOK tuż przed otwarciem

Olsztyński ZUOK tuż przed otwarciem

- Kategoria: Wiadomości
0

fot. mat. prasowefot. mat. prasowe

W poniedziałek, 31 sierpnia Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych odwiedził marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin. Po obiekcie gościa oprowadzali prezes spółki ZGOK Adam Sierzputowski i dyrektor ds. technicznych Ryszard Szymański. Marszałek był świadkiem próbnych rozruchów urządzeń „na mokro”, czyli z wykorzystaniem ponad 500 kg odpadów komunalnych dostarczonych przez dwie olsztyńskie firmy COMA i REMONDIS.

Marszałek, absolwent Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie i studiów doktoranckich na SGGW w Warszawie, któremu bliskie są kwestie techniczne i ochrony środowiska, oglądał zakład ze szczególnym zainteresowaniem.

Gospodarka odpadami jest mu dobrze znana, jako że przez 14 lat pełniąc funkcję wójta gminy Ostróda przewodniczył też Związkowi 19 Gmin Regionu Ostródzko-Iławskiego „Czyste Środowisko”. Związek w ubiegłym roku zakończył budowę Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w miejscowości Rudno koło Ostródy o wartości ponad 60 mln zł.

Marszałek zwiedzając zakład przy ul. Lubelskiej był pod dużym wrażeniem rozmachu inwestycji. ZUOK w Olsztynie zrealizowany za 240 mln zł jest kilka razy większy od zakładu w Rudnie i ma bardziej wybiegającą w przyszłość technologię.

Rozruchy próbne i testy wszystkich urządzeń potrwają w olsztyńskim ZUOK-u do 25 września. Wtedy nastąpi odbiór całości obiektu od wykonawcy.

Uroczystość oficjalnego otwarcia zakładu została zaplanowana na 22 października br.

ZUOK Olsztyn

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Meteorolodzy ostrzegają przed silnym wiatrem, możliwe burze

Biuro Prognoz Meteorologicznych Zespół w Białymstoku wydało dla