Olsztyński Zakład Komunalny przygotowywany do sprzedaży

Olsztyński Zakład Komunalny przygotowywany do sprzedaży

- Kategoria: Wiadomości
0

35567778

Podczas przyszłotygodniowej (środa, 26 lutego) sesji Rady Miasta olsztyńscy samorządowcy będą dyskutować na sprzedażą Olsztyńskiego Zakładu Komunalnego. – Formuła działania OZK została wyczerpana – uzasadnia prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. – Przez lata taka spółka była nam niezbędna do funkcjonowania. Teraz jednak świadczy usługi na rzecz gminy w minimalnym stopniu. W ostatnim czasie utraciła rentowność, co dodatkowo uzasadnia planowane przez nas kroki.

Olsztyński Zakład Komunalny powstał w 2010 roku. Przez pięć lat – do momentu uruchomienia instalacji unieszkodliwiania odpadów w Tracku – zajmowała si zagospodarowaniem śmieci z terenu Olsztyna. Później realizował m.in. działalność komercyjną związaną z prowadzeniem Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, odholowywaniem i przechowywaniem z olsztyńskich ulic aut pozostawionych niezgodnie z przepisami, czy prowadzeniem spalarni odpadów medycznych i weterynaryjnych, jednak działalność ta nie wytrzymywała rynkowej konkurencji.

– Po wielu konsultacjach ze specjalistami i w obliczu zasad, na jakich teraz funkcjonuje spółka, postanowiłem, że najlepszym rozwiązaniem będzie jej sprzedaż – przyznaje prezydent Olsztyna. – Nabywca przejmie ją z całym dobrodziejstwem, w tym z nieruchomościami, pracownikami, sprzętem, zobowiązaniami i zezwoleniami.

Jeśli radni zgodzą się na sprzedaż spółki, uruchomione zostanie postępowanie. Potencjalni nabywcy będą mieć sześć tygodni na zapoznanie się ze stanem spółki oraz podjęcie decyzji i stanięcie do aukcji. Sprzedaż gminnych udziałów spółki miałaby nastąpić jeszcze w pierwszej połowie roku.

Źróło: UM Olsztyna

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

10 nowych przypadków koronawirusa w woj. warmińsko-mazurskim. Zmarła 19 osoba

Dziś (29.03) rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 79