Olsztyński Teatr Lalek świętuje 60-lecie

Olsztyński Teatr Lalek świętuje 60-lecie

- Kategoria: Kultura, Teatr
0

teatr-lalek

Ponad 240 premier przez 60 lat swojej działalności wystawił Olsztyński Teatr Lalek. Z okazji okrągłego jubileuszu na deskach teatru zobaczymy „Balladynę” Juliusza Słowackiego. Premiera już w sobotę 1 lutego o godz. 17:00.

Olsztyński Teatr Lalek 13 listopada skończył 60 lat! Za nami ponad 240 premier, przed nami rok 2014, który jest dla Olsztyńskiego Teatru lalek rokiem szczególnym. Sześćdziesiąt lat temu a dokładnie 31 stycznia 1954 roku mali i dorośli olsztynianie mieli okazję uczestniczyć jako widzowie w pierwszym przedstawieniu Teatru „Piękna była to przygoda”, zrealizowanym przez Stowarzyszenie Teatru Kukłowego Ziemi Warmińsko-Mazurskiej „Czerwony Kapturek”.

Nasz Teatr zaczynał swoją pracę w niezwykle ciężkich powojennych warunkach, bez urządzeń scenicznych a nawet bez własnej sceny. Dopiero po jakimś czasie znalazł sobie miejsce w „Belwederku” przy placu Bema. Starsi Olsztynianie na pewno go pamiętają. Dzisiaj nasza instytucja inaczej się nazywa, działamy w innym budynku, mamy profesjonalną scenę i zaplecze, pojawiły się nowe pokolenia ludzi współtworzących przedstawienia, ale to ten sam TEATR.

Staramy się kontynuować jak najlepiej dzieło swoich poprzedników, odpowiadając na potrzeby i wyzwania współczesności. Tworzymy przedstawienia dla najmłodszych, młodych i dorosłych widzów, cieszą nas dowody uznania i to, że chcecie u nas bywać i że możemy razem uczestniczyć w tajemniczym zjawisku zwanym SZTUKĄ. Teatr zawsze jest spotkaniem, wspólną wędrówka widzów i twórców. Spotkaniem i wędrówką pełną emocji, nowych wrażeń i przemyśleń, dzięki którym łatwiej jest nam rozpoznawać rzeczywistość i radzić sobie w trudnych sytuacjach. Ale przede wszystkim: wzbogacać nasze wnętrza, widzieć wszystko głębiej i szerzej.

Źródło: teatrlalek.olsztyn.pl

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

VII Olsztyński Zlot Miłośników Pojazdów PRL

Stowarzyszenie „Trabi Ekipa Warmia i Mazury” zaprasza na