Olsztyńscy policjanci ćwiczyli na stadionie OSiR

Olsztyńscy policjanci ćwiczyli na stadionie OSiR

- Kategoria: Na sygnale
0

policja-cwiczenia

Oddział Prewencji Policji z Olsztyna, Nieetatowy Pododdział Policji z Olsztyna oraz Przewodnicy Psów Służbowych wzięli udział we wspólnych ćwiczeniach, które odbyły się na Stadionie OSiR w Olsztynie. Policjanci doskonalili taktykę skutecznego zabezpieczania różnego rodzaju imprez masowych oraz przywracania porządku.

Skuteczne zabezpieczenie różnego rodzaju imprez masowych i przejazdów kibiców zależy między innymi od szkoleń i umiejętności szczególnie w pododdziałach zwartych Policji. Po raz kolejny Stadion OSiR w Olsztynie stał się na kilka godzin areną ćwiczeń dowódczo-sztabowych. W ćwiczeniach wziął udział cały stan Oddziału Prewencji Policji z Olsztyna, I Kompania Nieetatowego Pododdziału Policji z Olsztyna oraz Przewodnicy Psów Służbowych. Funkcjonariusze ćwiczyli różne warianty działań w przypadku zakłócania porządku przed kibiców podczas meczów piłkarskich, m.in. trenowali usuwanie agresywnych kibiców z poszczególnych sektorów na stadionie.

Ćwiczenia odbyły się w ramach podnoszenia kwalifikacji i umiejętności policjantów, którzy podczas każdego spotkania piłkarskiego dbają o bezpieczeństwo osób zgromadzonych na stadionie. Dla dowództwa była to okazja do przećwiczenia różnych wariantów działań i koordynacji pracy policjantów.

Tego typu ćwiczenia mają zapewnić maksymalny profesjonalizm i skuteczność podczas wykonywania realnych zadań służbowych.

Źródło: KMP Olsztyn

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Potrącenie rowerzysty na trasie Dobre Miasto – Lidzbark Warmiński

Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego