Olsztyńscy maturzyści zatańczą Poloneza przed Ratuszem

Olsztyńscy maturzyści zatańczą Poloneza przed Ratuszem

Polonez pod olsztyńskim ratuszem

Ostatnie 100 dni do egzaminu dojrzałości olsztyńscy maturzyści uczczą tradycyjnie już, organizując happening podczas którego zatańczą symbolicznego Poloneza przed Ratuszem Miejskim.

Olsztyńscy maturzyści zatańczą poloneza  na Placu Jana Pawła II w piątek, 23 stycznia o godz. 10:00. Symboliczny taniec rozpocznie happening „100 dni do matury”, który spod ratusza powędruje na Stare Miasto.

Celem happeningu jest zaakcentowanie, jak ważnym momentem w życiu młodych ludzi jest matura – wejście w nowy, dorosły etap życia. Ma też zwrócić uwagę na potrzebę kształcenia młodzieży, umożliwienie jej zdobywania kolejnych etapów wiedzy, by nasz region zyskał wykształconych ludzi, których potencjałem jest energia, możliwości, chęć działania .

Organizatorem imprezy jest Zespół Szkół Elektronicznych i Telekomunikacyjnych w Olsztynie przy współpracy z 13 innymi szkołami ponadgimnazjalnymi. Happening olsztyńskich maturzystów odbywa się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Olsztyna – Piotra Grzymowicza.

UM Olsztyn

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Koronawirus: 964 nowe przypadki na Warmii i Mazurach. Najwięcej w Olsztynie

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś (04.12) o 13239 nowych