Olsztyn Lakers poznali rywali w nowym sezonie Ligi Futbolu Amerykańskiego

Olsztyn Lakers poznali rywali w nowym sezonie Ligi Futbolu Amerykańskiego

- Kategoria: Sport
0

fot. DOKO perpective/mat. prasowe Lakers Olsztynfot. DOKO perpective/mat. prasowe Lakers Olsztyn

Liga Futbolu Amerykańskiego opublikowała pierwsze informacje dotyczące przyszłorocznego sezonu LFA1, czyli najwyższego poziomu rozgrywkowego, na którym ponownie wystąpią futboliści AZS UWM Olsztyn Lakers. Jeziorowcy trafili do grupy północnej.

128 meczów na czterech szczeblach rozgrywkowych, ponad 215 godzin internetowych transmisji, 5 spotkań w telewizji kablowej Vectra i ponad półtora tysiąca zarejestrowanych zawodników – to tylko niektóre liczby, jakimi pochwalić się może Liga Futbolu Amerykańskiego po sezonie 2018. 17 listopada we Wrocławiu odbyło się spotkanie przedstawicieli klubów występujących w LFA, na którym podsumowano tegoroczne rozgrywki i dyskutowano nad dalszymi planami rozwoju futbolu amerykańskiego w Polsce. Zatwierdzony został już również wygląd przyszłorocznych rozgrywek elity, czyli LFA1.

AZS UWM Olsztyn Lakers tegoroczne rozgrywki nie mogą uznać do szczególnie udanych, choć ani przez moment nie byli zagrożeni spadkiem z LFA1 – najwyższej futbolowej ligi w naszym kraju. Sezon zakończyli z bilansem trzech zwycięstw i pięciu porażek. Pod koniec rundy zasadniczej musieli radzić sobie bez kontuzjowanego kanadyjskiego rozgrywającego, Luke’a Zetazate, co jednak nie przeszkodziło im w odniesieniu dwóch zwycięstw nad Angels Toruń na zakończenie sezonu, co jest dobrym prognostykiem na przyszłość.

LFA1 w przyszłym sezonie będzie podzielona na dwie, a nie tak jak w tym roku trzy grupy, lecz w dalszym ciągu liga składała się będzie z 12 klubów. Każdą drużynę czeka osiem meczów sezonu zasadniczego. W grupie północnej, gdzie zaprezentują się Lakers, wystąpią także mistrzowie Polski – Lowlanders Białystok oraz Seahawks Gdynia, Warsaw Mets, Rhinos Wyszków i Wilki Łódzkie. Jedyny klub futbolowy na Warmii i Mazurach czekają też trzy mecze międzygrupowe z ekipami z południa – Armią Poznań, Towers Opole i Watahą Zielona Góra.

Drugi sezon w krajowej elicie może być szczególnie trudny dla olsztyńskich futbolistów. Zespół opuściło bowiem trzech czołowych graczy – biegacz Paweł Barul, utalentowany skrzydłowy Przemysław Banat oraz Piotr Gołacki, wybrany najlepszym kopaczem tegorocznego sezonu LFA1. Wszyscy trzej trafili do jednego klubu – Panthers Wrocław. Czas pokaże, czy Lakers znajdą na ich pozycje godnych następców i jak brak tych trzech ogniw w składzie wpłynie na grę Jeziorowców w nadchodzącej kampanii.

Przyszłoroczny sezon Ligi Futbolu Amerykańskiego wystartuje 23 marca 2019 roku. Szczegółowy terminarz rozgrywek LFA1 zostanie podany w najbliższych miesiącach. Mecze w ramach LFA będzie można już niebawem oglądać nie tylko za pośrednictwem internetowych transmisji, ale również na „szklanym ekranie” na kanale 250 telewizji kablowej Vectra. Liga Futbolu Amerykańskiego jeszcze w tym tygodniu zaprezentuje także podział grupowy na drugoligowym szczeblu – LFA2.

lfa1-2019

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

„Korytarza życia” oraz jazda na tzw. „suwak”. Zmiany w ustawie Prawo o ruchu drogowym

6 grudnia 2019 r. wchodzą w życie przepisy