Okradli dwa sklepy w centrum miasta. Zostali zatrzymani

Okradli dwa sklepy w centrum miasta. Zostali zatrzymani

- Kategoria: Na sygnale
0

policja

Wczoraj przed godziną 20:00, dwóch mężczyzn i kobieta, grożąc ekspedientce, dokonało kradzieży alkoholu w jednym ze sklepów w centrum miasta. Po dokonanym przestępstwie, zaledwie dwie godziny później, cała trójka wstąpili do kolejnego sklepu, w którym dokonali kradzieży artykułów spożywczych. Policjanci ustalili i zatrzymali sprawców. Teraz grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj przed godziną 20:00, oficer dyżurny przyjął zawiadomienie o kradzieży alkoholu w sklepie spożywczym. Do zdarzenia doszło w centrum miasta. Wg ustaleń policji, przestępstwa miało dopuścić się dwóch mężczyzn i kobieta. Ekspedientka dokładnie opisała rysopis, oraz sposób działania sprawców. Gdy jeden z mężczyzn zabierał piwo z półek sklepowych, drugi trzymał za ręce sprzedawczynię, a kobieta działająca ze sprawcami zagradzała drogę ucieczki pracownikowi sklepu. Po dokonanej kradzieży rozbójniczej, sprawcy wyszli ze sklepu i oddalili się w nieznanym kierunku.

Do kolejnej kradzieży, policjanci pojechali przed godziną 21:00, tym razem do hipermarketu, oddalonego od pierwszego sklepu o kilkaset metrów. Tym razem, trzy osoby dokonały kradzieży artykułów spożywczych. Policjanci ukarali sprawców na miejscu i zwolnili do domu. Gdy funkcjonariusze usłyszeli komunikat od dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, o tym, że po mieście porusza się dwóch mężczyzn i kobieta, którzy mogą być sprawcami rozboju, natychmiast podjęli czynności sprawdzające. Rysopis osób podany przez dyżurnego, odpowiadał sprawcom kradzieży w hipermarkecie. Po kilkunastu minutach, policjanci dotarli do osób w stosunku do których interweniowali. Okazało się, że są to również sprawcy kradzieży rozbójniczej w centrum miasta.

29-letni Krzysztof P., 63-letni Władysław S. i 40-letnia Agata L. zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Cała trójka w momencie zdarzenia była pijana. Po wytrzeźwieniu zostaną przesłuchani i prawdopodobnie usłyszą zarzut kradzieży rozbójniczej, za który kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Olsztyn

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Pobił 55-latka, wrzucił go do bagażnika, a następnie utopił w stawie. Usłyszał zarzut zabójstwa

Policjanci zatrzymali 27-letniego mieszkańca gminy Biała Piska podejrzanego