Ogłoszono przetarg na przebudowę ul. Pieniężnego w Olsztynie

Ogłoszono przetarg na przebudowę ul. Pieniężnego w Olsztynie

- Kategoria: Wiadomości
0

pienieznego-olsztyn

Miasto ogłosiło przetarg na przebudowę układu ulicznego w centrum Olsztyna. Zakres prac obejmuje przebudowę ul. Pieniężnego wraz z mostem św. Jakuba.

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa ulic Pieniężnego na całej długości (od al. Piłsudskiego do ul. Szrajbera) oraz fragment ul. Szrajbera i ul. Staszica wraz z mostem Św. Jakuba.

Zakres robót do wykonania obejmuje, m.in. przebudowę ul. Pieniężnego, Szrajbera oraz ul. Staszica do parametrów określonych w dokumentacji projektowej. Ponadto prace obejmą rozbiórkę i budowę mostu nad rzeką Łyną w ciągu ul. Pieniężnego, budowę murów oporowych oraz wzmocnienie skarp, budowę przystanków komunikacji publicznej, budowę i przebudowę odwodnienia, oświetlenia terenu oraz wycinkę drzew i wykonanie nowych nasadzeń zieleni.

Jak czytamy w treści zamówienia, roboty związane z przebudową ulicy Pieniężnego oraz mostu w ciągu ul. Pieniężnego mają być prowadzone w sposób umożliwiający utrzymanie ruchu na skrzyżowaniu ulic Pieniężnego – 22 Stycznia – Pl. Jedności Słowiańskiej, Pieniężnego – Św. Wojciecha i Pieniężnego – Piłsudskiego – 11 Listopada.

Całkowite zamknięcie ruchu możliwe jest jedynie w porze nocnej i w zaakceptowane dni, po wykazaniu szczególnych okoliczności uniemożliwiających spełnienie warunku, uwzględniając zwłaszcza dni ustawowo wolne od pracy, święta lub inne o zmniejszonym ruchu.

W okresie miesięcy zimowych, tj. w okresie od 15 grudnia do 15 marca (przerwa zimowa) roboty budowlane nie będą prowadzone, lecz okres ten wlicza się do całkowitego terminu wykonania zamówienia. Wykonawca może jednak prowadzić takie roboty, na jakie pozwalają warunki atmosferyczne i środowiskowe.

Termin realizacji zamówienia to 315 dni od daty zawarcia umowy. Wykonawca ma być znany jeszcze w grudniu.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Druga Panorama dotarła do Olsztyna

Przed godziną trzecią w nocy z czwartku na