Odpowiedzą za znęcanie się nad psem. Jest akt oskarżenia

Odpowiedzą za znęcanie się nad psem. Jest akt oskarżenia

- Kategoria: Na sygnale
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstuZdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Policjanci z Ostródy pod nadzorem prokuratury zakończyli sprawę znęcania się byłego i obecnego właściciela nad psem. Według śledczych mieszkańcy gminy Morąg rażąco zaniedbywali czworonoga, którym mieli się opiekować. Teraz za popełnione przestępstwo grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Do ostródzkiego sądu rejonowego niebawem trafi akt oskarżenia przeciwko dwóm mieszkańcom gminy Morąg. Ostatniemu i poprzedniemu właścicielowi czworonoga zarzuca się złamanie ustawy o ochronie zwierząt.

Pod koniec ubiegłego roku ostródzcy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące znęcania się nad psem rasy york. Zgłoszenie to funkcjonariusze otrzymali z Alarmowego Funduszu Nadziei na Życie w Ostródzie. Po interwencji policjantów i pracowników fundacji, zaniedbany pies trafił do gabinetu weterynaryjnego, a następnie do szpitala znajdującego się przy schronisku.

Z ustaleń policjantów wynika, że zarówno były właściciel, jak również ostatnia właścicielka czworonoga, nie zapewniali psu odpowiednich warunków bytowych oraz opieki weterynaryjnej.

36-latka i 39-latek zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstwa. Za czyn, którego się dopuścili grozi im kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Olsztyn (jk/rj)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Odbiór rozbudowanej szkoły i obserwatorium astronomicznego w Dywitach

Obserwatorium astronomiczne z obrotową kopułą, dwa nowe oddziały