Od poniedziałku wraca letnia organizacja ruchu na starówce

Od poniedziałku wraca letnia organizacja ruchu na starówce

- Kategoria: Wiadomości
0

stare-miasto

Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie informuje, że od poniedziałku, 14 kwietnia, na olsztyńskiej starówce będzie obowiązywała letnia organizacja ruchu.

Zmiana oznakowania będzie przygotowywana w nocy z niedzieli na poniedziałek, tak, by z początkiem nowego tygodnia niezbędne oznakowanie było już zainstalowane.

Nowością w tym roku będzie zamieszczenie pod piętnastoma znakami (chodzi o znaki B-2 „zakaz wjazdu” i D-3 „droga jednokierunkowa”) tabliczek T-22 „nie dotyczy rowerów”. Dzięki temu rozwiązaniu rowerzyści będą mieli więcej swobody w poruszaniu się po starówce.

Pozostałe zmiany nie będą się różniły od tych w prowadzonych w ubiegłym roku. Główne różnice w porównaniu z zimową organizacja polegają na zakazie wjazdu samochodów na rynek Starego Miasta. Co za tym idzie, od 14 kwietnia do 12 października nie będzie można parkować w sąsiedztwie Starego Ratusza. Ponadto zamknięta dla ruchu będzie ulica Rodziewiczówny oraz fragment ul. Jedności Słowiańskiej od ul. Piastowskiej do ul. Staromiejskiej.

Z części zakazów są zwolnione pojazdy realizujące do stawy do sklepów i restauracji, ale tylko w wyznaczonych godzinach rano i wieczorem.

 

Źródło: ZDZiT Olsztyn

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

28-latek odpowie za przestępstwa narkotykowe

Olsztyńscy policjanci zatrzymali 28-latka podejrzewanego o przestępstwa narkotykowe.