Letnia organizacja ruchu na Starym Mieście [SCHEMAT]

Letnia organizacja ruchu na Starym Mieście [SCHEMAT]

- Kategoria: Wiadomości
0

stare-miasto

Od poniedziałku 11 kwietnia na obszarze Starego Miasta obowiązywać będzie letnia organizacja ruchu. Kierowców obowiązywać będzie zakaz wjazdu na rynek Starego Miasta oraz zakaz parkowania wokół Starego Ratusza. Nowością w tym roku będzie umożliwienie rowerzystom poruszania się w obu kierunkach ul. Okopową.

Od poniedziałku, 11 kwietnia, na olsztyńskiej starówce będzie obowiązywała letnia organizacja ruchu.

Nowym rozwiązaniem wprowadzonym w tym roku będzie umożliwienie rowerzystom poruszania się ul. Okopową w obu kierunkach (dla aut jest to ulica jednokierunkowa). Pod znakami nakazu skrętu, czy zakazu wjazdu zostaną zainstalowane tabliczki T-22 „nie dotyczy rowerów”.

Pozostałe zmiany nie będą znacząco się różniły od tych wprowadzonych w ubiegłym roku. Kierowcy muszą pamiętać, że w przeciwieństwie do zimowej organizacji teraz obowiązywał będzie zakaz wjazdu samochodów na rynek Starego Miasta. Co za tym idzie, od 11 kwietnia do 9 października nie będzie można parkować w sąsiedztwie Starego Ratusza. Ponadto zamknięta dla ruchu będzie ulica Rodziewiczówny oraz fragment ul. Jedności Słowiańskiej od ul. Piastowskiej do ul. Staromiejskiej.

Z części zakazów są zwolnione pojazdy realizujące do stawy do sklepów i restauracji, ale tylko w wyznaczonych godzinach rano i wieczorem.

Zmiana oznakowania zostanie przygotowywana w nocy z niedzieli na poniedziałek (10/11.04).

Schemat organizacji ruchu

U:!!!ANETA DOKUMENTYOrganizacja ruchu na Starym MieA³cieSCHEM

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Van Pur zamierza kupić Browar Braniewo od Grupy Żywiec. Podpisano list intencyjny

15 października Van Pur S.A. i Grupa Żywiec