Zmiana organizacji ruchu na ul. Towarowej

Zmiana organizacji ruchu na ul. Towarowej

- Kategoria: Wiadomości
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstuZdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Po zimowej przerwie drogowcy wracają na plac budowy ul. Towarowej w Olsztynie. Już od wtorku (14 marca) zmieni się organizacja ruchu w okolicach skrzyżowania z ul. Leonharda.

Prace nad ul. Towarową zaczęły się pod koniec poprzedniego roku.

– Zajmowaliśmy się wówczas kanalizacją – przypomina dyrektor kontraktu z Budimex SA, Roman Tomczyk. – Później realizowaliśmy także prace związane z ciepłociągiem przy moście nad torami kolejowymi.

Teraz czas na kolejne roboty związane z podziemnymi sieciami. Będą dotyczyć głównie budowy gazociągu.

– Nową organizację ruchu wprowadzimy 14 marca – informuje kierownik jednostki odpowiedzialnej za inwestycję, Jarosław Krzemieniewski. – Każdy z etapów potrwa około tygodnia.

Najpierw drogowcy będą pracować wzdłuż ul. Leonharda między Towarową i Kołobrzeską po stronie zajezdni MPK. Roboty będą realizowane w ciągu chodnika, dlatego ten odcinek piesi będą musieli pokonać traktem po drugiej stroną jezdni.

towarowa1Kolejny etap to prace w ciągu ul. Towarowej w pobliżu skrzyżowań z ul. Leonharda oraz ze Stalową i wyjazdem z marketu OBI. To oznacza zawężenie jezdni, a także chodników. Najpierw będą wyłączane fragmenty zewnętrznych pasów w obu kierunkach, a później – na tej samej wysokości – wewnętrznych.

towarowa3 towarowa2

Ostatnia część prac będzie realizowana w ciągu chodnika na ok. 300-metrowym odcinku od ul. Stalowej w kierunku ul. Dworcowej (po przeciwnej stronie OBI i zajezdni MPK). To zadanie podzielone będzie na kilka podetapów – piesi będą mogli korzystać z przeciwległych traktów.

towarowa7 towarowa6 towarowa5 towarowa4

– To niezwykle istotna inwestycja dla wielu olsztynian – przypomina prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. – Jest jednym z kilku połączeń z wyczekiwaną przez nas od wielu lat obwodnicą miasta. Nową drogą powinniśmy pojechać najpóźniej pod koniec następnego roku.

Inwestycja związana z ul. Towarową jest realizowana w dwóch etapach. Na odcinku 1,2 km od skrzyżowania z ul. Leonharda do skrzyżowania z ul. Budowlaną trasa jest przebudowywana. Natomiast dłuższy, liczący 1,4 km odcinek od ul. Budowlanej do projektowanej obwodnicy Olsztyna zostanie wybudowany od nowa.

Przy okazji przebudowane zostaną podziemne sieci, powstaną chodniki, ścieżki rowerowe, podziemne sieci, powstanie jeden całkiem nowy most nad torami oraz drugi, niemal dokładnie w miejscu dotychczas istniejącego. Jak przy każdej inwestycji – obejmie ona także zagospodarowanie zieleni. Poza tym przy przebudowanej ul. Budowlanej powstanie zbiornik retencyjny, który pozwoli na odprowadzenie wód opadowych i roztopowych z ul. Towarowej.

Inwestycja ma wartość nieco ponad 103 mln złotych.

Źródło: UM Olsztyna

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Konsultacje społeczne dotyczące utworzenia nowych posterunków policji w Olsztynie

Komendant Miejski Policji w Olsztynie zaprasza mieszkańców Olsztyna