Od 1 lipca mają zacząć działać olsztyńskie fontanny

Od 1 lipca mają zacząć działać olsztyńskie fontanny

- Kategoria: Wiadomości
0

Park-Centralny-Olsztyn-fontanna (7)

W tym roku uruchomienie wodotrysków zostało znacznie opóźnione. Decyzja o przesunięciu rozpoczęcia działania miejskich fontann związana była z szeregiem koronawirusowych obostrzeń. Sytuacja jednak uległa zmianie.

– Testowanie fontann rozpoczęliśmy w ostatnią niedzielę – informuje dyrektor Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu, Marcin Szwarc. – Na tę chwilę przeprowadzono testy ośmiu z 11 wszystkich fontann. Test dziewiątej fontanny, tej przy Casablance, zostanie wykonany dzisiejszej nocy.

Łącznie uruchomionych ma zostać właśnie dziewięć obiektów. Ze względu na prace prowadzone przez konserwatora zabytków nie będzie działać mała fontanna w Parku Jakubowo. W lipcu ze względu na uszkodzenia nie zostanie także uruchomiona ta zlokalizowana przy Muzeum Nowoczesności.

Pozostałe mają zacząć napełniać się wodą w środę w godzinach porannych. Najdłużej będzie to trwać w przypadku fontanny w Parku Centralnym – około 12 godzin.

Wykaz fontann, jakie mają zostać uruchomione 1 lipca:
* na stawie – Park Jakubowo
* Symfonia Ptaków – Park Podzamcze
* Ryba z dzieckiem – Park Podzamcze (za Casablancą)
* przy Starym Ratuszu – Stare Miasto
* przy ratuszu (kaskada wodna)
* na stawie w Parku Kusocińskiego
* w Parku Centralnym
* na Placu Solidarności
* Skwer Nila

Źróło: UM Olsztyna

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Obchody 610. rocznicy Bitwy pod Grunwaldem

Uczestnicy i widzowie inscenizacji Bitwy pod Grunwaldem w