Nowe zasady korzystania z komunikacji miejskiej

Nowe zasady korzystania z komunikacji miejskiej

- Kategoria: Wiadomości
0

prezentacja-tramwaj-solaris-tramino-olsztyn (12)

Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie informuje, że w związku z wprowadzeniem przez Rząd nowych obostrzeń dotyczących korzystania z publicznego transportu zbiorowego, od dnia 17 października 2020 roku będą obowiązywały nowe limity dotyczące liczby pasażerów.

Limit pasażerów w środkach olsztyńskiej komunikacji miejskiej będzie teraz wynosił 30% liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących w danym typie pojazdu. Dodatkowo połowa miejsc siedzących w każdym pojeździe będzie musiała pozostać wolna.

Informacja o maksymalnej liczbie pasażerów będzie znajdowała się na drzwiach wejściowych każdego pojazdu. Przypominamy, że w środkach komunikacji miejskiej obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa, ze zmianami od dnia 10 października 2020 roku.

W związku z wprowadzonymi obostrzeniami podjęta została także decyzja o zwiększeniu częstotliwości kursowania linii tramwajowej nr 2, w najbardziej obłożonych godzinach szczytów komunikacyjnych – porannym i popołudniowym. Rozkład jazdy obowiązujący od dnia 17 października 2020 roku będzie wyświetlany na elektronicznych tablicach informacji pasażerskiej.

ZDZiT w Olsztynie na bieżąco analizuje i będzie analizował obłożenie w pojazdach komunikacji miejskiej, a w razie potrzeby będą wprowadzane korekty do rozkładu.

Źródło: ZDZiT

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Koronawirus. 149 nowych zakażeń w woj. warmińsko-mazurskim

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś (08.05) o 4765 nowych