Nowe miejsce spotkań na olsztyńskim Zatorzu

Nowe miejsce spotkań na olsztyńskim Zatorzu

- Kategoria: Wiadomości
0

fot. UM Olsztynafot. UM Olsztyna

Określenie potrzeb, szacowanie kosztów, wniosek i w końcu upragniona realizacja. Kolejna przestrzeń miejska zagospodarowana dzięki funduszom z Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

Zatorze, to właśnie na tym osiedlu powstał kompleks rekreacyjny sfinansowany z budżetu partycypacyjnego. Jest on odpowiedzią na zapotrzebowanie na przyjazne miejsce spotkań sąsiedzkich.

– Rokrocznie zachęcamy naszych mieszkańców do współdecydowania o celach na jakie powinny zostać wydane pieniądze z budżetu miasta – mówi Piotr Grzymowicz.

Nowy obiekt usytuowany jest na terenie Szkoły Podstawowej nr 13, przy ul. Puszkina. Do dyspozycji mieszkańców oddana została altana z miejscem na grilla, scena w formie podestu oraz miejsca do siedzenia. Właścicielom jednośladów postawiono stojaki rowerowe.

– W planach mamy pikniki, pokazy filmów czy też organizację festiwalu talentów z Zatorza – tłumaczą wnioskodawcy.

Przekazanie obiektu zakończyło I etap inwestycji. Koszt jego realizacji to ok. 88 tys. zł. W najbliższej przyszłości przestrzeń przy ul. Puszkina wzbogaci się m.in. o kino plenerowe oraz stół do tenisa stołowego. Zagospodarowana zostanie również zieleń.

Źródło: UM Olsztyna

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Koronawirus: 340 nowych przypadków na Warmii i Mazurach

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś (25.10) o 11742 nowych