Nowa Rada Gospodarcza powołana

Nowa Rada Gospodarcza powołana

- Kategoria: Wiadomości
0

ratusz.jpg

Prezydent Olsztyna wręczył nominacje osobom zasiadającym w Radzie Gospodarczej. Jej kadencja potrwa do 2023 roku.

Rada ma charakter opiniodawczo-doradczy, a tematyka, którą się zajmuje to rozwój gospodarczy miasta. Swoich reprezentantów mają w niej lokalne środowiska gospodarcze i otoczenia biznesu – łącznie niemal 20 osób.

– Rada uprawniona jest do podejmowania inicjatyw oraz rozwiązań odnoszących się do funkcjonowania gospodarki Olsztyna – przypomina prezydent Piotr Grzymowicz. – Zasiadający w niej przedstawiciele są uprawnieni do wyrażania opinii oraz inicjowania projektów rozwiązań odnoszących się do funkcjonowania gospodarki naszego miasta.

W skład Rady wchodzą przedstawiciele środowiska gospodarczego Olsztyna reprezentowanego przez przedsiębiorców oraz przedstawicieli organizacji samorządu gospodarczego i organizacji pracodawców, przedstawiciele środowiska naukowego związanego z gospodarką oraz przedstawiciele Prezydenta Olsztyna.

Przewodniczącym Rady w tej kadencji został wybrany przedstawiciel bankowców Tomasz Miętkiewicz, a jego zastępcą reprezentujący przedsiębiorców Henryk Kamiński.

Źródło: UM Olsztyna

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Stomil Olsztyn awansował na pozycję lidera 1 Ligi

W meczu dziewiątej kolejki Fortuna 1 Ligi piłkarze